Ma wątpliwości do wyroku sądu

Ma wątpliwości do wyroku sądu

w Aktualności

Piotr Kruczkowski złożył zażalenie na postanowienie sądu okręgowego w Świdnicy. W specjalnym oświadczeniu informuje, że nie zmienia to jednak jego decyzji o rezygnacji z urzędu prezydenta miasta. Treść oświadczenia poniżej.

Oświadzcenie Prezydenta Miasta Wałbrzycha

"Złożyłem dzisiaj zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Świdnicy nakazujące powtórzenie drugiej tury wyborów prezydenta miasta.

Zażalenie nie ma żadnego wpływu na moją decyzję o złożeniu mandatu, która skutkuje powtórzeniem wyborów w całości i daję szansę na oczyszczenie atmosfery wokół Wałbrzycha.

Mam nadzieję, że Sąd Apelacyjny wnikliwie rozpatrzy sprzeczne decyzje sądu pierwszej instancji. Dlaczego ten sam sąd, na podstawie tych samych dowodów, tych samych faktów, tych samych świadków wydał dwa zupełnie przeciwne postanowienia? Które postanowienie jest właściwe? Czy ten sam sąd może uznać zeznania świadka za niewiarygodne, a później zmienić zdanie? Czy można unieważnić wybory, w których wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, na podstawie zeznań jednego świadka?

Pojawią się więc wątpliwości, które wymagają wyjaśnienia przez sąd. Jedno w tej sprawie jest pewne: jestem uczciwy i nigdy nie miałem nic wspólnego z kupowaniem głosów. Potwierdzają to uzasadnienia wszystkich trzech postanowień sądu dotyczących wyborów w Wałbrzychu. Stałem się ofiarą czyichś bezprawnych działań albo przestępczej prowokacji. Prowokacji, która może stać się sposobem na unieważnianie wszystkich wyborów w Polsce"

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top