Majówka w powiecie

Majówka w powiecie

w Aktualności

Wystawa kwiatów, piknik rodziny czy festiwal czekolady – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców powiatu w ten weekend. Zobacz co dzieje się w gminach i spędź aktywnie majówkę.

Wałbrzych

Od czwartku 30 kwietnia do niedzieli 3 maja Zamek Książ zmieni się nie do poznania. Wszystko za sprawą XXVII Festiwalu Kwiatów i Sztuki.

To właśnie tu zgromadzi się tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki" to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce. W zeszłym roku prawdziwą furorę zrobiły warsztaty florystyczne dla najmłodszych. Dlatego w tym roku zajęcia dla dzieci z mistrzami florystycznymi będą trwały dłużej, a ponadto codziennie! Najwybitniejsi mistrzowie florystycznego świata przybędą do Zamku Książ już dzisiaj 29 kwietnia, by wziąć udział w II Mistrzostwach Florystycznych dla Regionu Dolnego Śląska. W wyniku kwiatowych zmagań niezwykłych artystów w przeróżnych konkurencjach powstaną zachwycające roślinne konstrukcje i projekty. Również i w tym roku nie zabraknie egzotyki i „powiewu orientu" – to podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki odbywa się największa Narodowa Wystawa Bonsai w Polsce. Do Zamku sprowadzone zostaną najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek. Na ich podziwianiu się jednak nie skończy – w programie festiwalu przewidziano bardzo wiele wspaniałych pokazów i pasjonujących wykładów, które poprowadzone zostaną przez słynnych bonsaistów. Podczas festiwalu Podziemny Kompleks Osówka zapewni inscenizacje historyczne, Stara Kuźnia zaprezentuje zamkowe kowalskie rzemiosło, a grupy artystyczne przeniosą w fantastyczny świat bajkowych postaci.

Boguszów-Gorce

1 maja 2015 roku burmistrz Boguszowa-Gorc i miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury zapraszają na Rodzinny Piknik pod Dzikowcem.

W programie szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i ich rodziców. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 programem estradowym. Nie zabraknie klauna Maćka, małych strongmenów oraz konkursów z nagrodami. O godzinie 15.00 na scenie wystąpi zespół Kita&Mika. Po nim kabaret Masztalscy (godzina 17.00)i zespół Sekret (godz. 18.00). Koniec zaplanowano na godzinę 20.00. Mieszkańcy gminy mają zapewniony bezpłatny transport.

Jedlina – Zdrój Tutaj długi weekend majowy zapowiada się sportowo. 1 maja na terenie kompleksu przy ulicy Kłodzkiej odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci. Początek o godzinie 9.30. Dekoracja około godziny 16.00. Dzień później zapraszamy na XI Międzynarodowy Festiwal Petanque – Triplety (godz. 10.00-19.00). Miłośników gry w bule zapraszamy również w niedzielę 3 maja na Festiwal Petanque – Dublety (godz. 10.00-18.00).

Świebodzice

Majówka na słodko? Tak, ale tylko w Świebodzicach. Już 2 maja, w sobotnie popołudnie w Parku Miejskim rodziny z dziećmi bawić się będą na „Święcie czekolady".

W programie m.in. konkursy i zabawy, wybór króla i królowej czekolady, malowanie twarzy, dmuchane zamki czy gigantyczne bańki mydlane. Zobaczymy również show indiano-country w wykonaniu zespołu Catawba i czekoladową Zumbę. Nie zabraknie również degustacji, w tym na stoisku najpopularniejszego producenta słodkości ze Świebodzic – Śnieżki-Invest. Na gości czeka więc szereg niespodzianek przygotowanych przez tego producenta słodkości m.in. gorąca, płynna czekolada wlewana wprost do kubeczków; najróżniejsze smaki cukierków – oczywiście królować będą legendarne "Michałki", ale goście mogą liczyć również na popularne galaretki, krówki i inne różnorakie smakołyki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top