Makuszyńskiego nareszcie do remontu

Makuszyńskiego nareszcie do remontu

w Aktualności

W Wałbrzychu rusza sezon remontów drogowych, na nienotowaną dotąd skalę. Projekty drogowe zaplanowane w tym roku warte są ponad 42 miliony złotych.

To informacja, która na pewno ucieszy wielu mieszkańców. Wśród nich m.in. z ulicy Makuszyńskiego. To droga, która od dłuższego czasu domagała się już naprawy. W sprawie jej naprawy interweniowali również dziennikarze naszego portalu (zobacz klikając poniższy link):

http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/4246,aktualnosci.gwarancja.na.dwa.lata.czyli.piec.dni..html

Jak zapewniają decydenci w najbliższym czasie ekipy remontowe spotkamy m.in. na ulicy 11 Listopada, Sokołowskiego i Makuszyńskiego. Wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 381 – ul. 11 Listopada na odcinku od pl. Górnika do ul. Armii Krajowej wraz z ul. Parkową będzie firma Heilit+Woerner Wrocław. Koszt zadania wyniesie ponad 10 milionów złotych. Termin zakończenia inwestycji planuje się na 28 czerwca. Wykonawca robót budowlanych dokona przebudowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, przyłączy do kanalizacji deszczowej, sieci energetycznej wraz z oświetleniem ulicznym oraz zrealizuje remont drogi i chodników na długości ok 1900 m. W związku z prowadzonymi pracami nastąpią również zmiany w organizacji ruchu:

Od 25 marca na odcinku od Placu Górnika do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej ruch kołowy ulicą 11 Listopada odbywać się będzie wyłącznie w jednym kierunku. Na czas remontu zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr 4 i 15 oraz trasa przejazdu linii nr 8. Trasa linia nr 4 z Podzamcza na Rusinową poprowadzona zostanie przez Plac Grunwaldzki i ulicę Piłsudskiego, natomiast z Rusinowej na Podzamcze trasa bez zmian. Linia nr 15 kursować będzie ulicą 11 Listopada w jednym kierunku bez zmian. W przeciwnym kierunku ulicami: Nowy Świat – Pługa – Zajączka – Limanowskiego – Matejki – Moniuszki – Beethovena /wybranymi kursami/ – Moniuszki. Autobusy obsługujące linię nr 8 z kierunku Szczawna- Zdrój nie będą kursować ulicą Parkową, lecz po minięciu przejazdu kolejowego na ulicy Żeromskiego wykonają manewr lewoskrętu bezpośrednio w ulicę Armii Krajowej. Natomiast trasa w kierunku Szczawna- Zdrój nie ulega zmianie.

Na ulicy Sokołowskiego prace remontowe wykonywać będzie firma Pol Dróg. W tym przypadku wartość projektu 2 778 909,59 złotych. Zakładany termin wykonania robót: 28 czerwca 2013r. Zakres robót obejmuje całkowitą rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę odwodnienia drogi, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci wodociągowej. Wzdłuż przebudowywanego odcinka po stronie wschodniej przebudowane zostaną miejsca postojowe. W miejscu dotychczasowych terenów zielonych wybudowany będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Zmiany organizacji ruchu: Na czas remontu ul. Sokołowskiego zmianie ulegnie układ trasy linii komunikacyjnej nr 2 i 9.

Remontu doczekają się po długim czasie również mieszkańcy ulicy Makuszyńskiego. Wykonawcą robót jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świdnicy. Wartość kontraktu brutto – 947 331,68 złotych. Termin realizacji 15.06.2013 r. Planowana przebudowa obejmuje: wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni , chodników i zatok postojowych, naprawę kanalizacji deszczowej, remont urządzeń na kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogowego. Planowane jest całkowite zamknięcie dla ruchu ulicy Makuszyńskiego

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top