Małe jest piękne

Małe jest piękne

w Region

Już 16 marca 2012 r. w godz. 16.00- 18.00 organizowany jest Dzień Otwarty Szkoły, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi. Rozpoczęcie imprezy odbędzie się w sali gimnastycznej w budynku przy ul. Pionierów (wejście od ul. Traugutta).

To najmniejsza szkoła w mieście, ale…- To nasz atut. Kameralne warunki, które sprzyjają rozwojowi dziecka i umożliwiają poznanie każdego z nich a także monitorowanie jego postępów – mówią pracownicy placówki. Przedszkolaki mają do dyspozycji dwie sale zabaw i dwie sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt rekreacyjny i sportowy, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt audiowizualny, komputery – warunki takie, jak w przedszkolu. – Plac zabaw „Radosna szkoła" to nasz nowy nabytek, który służy uczniom klas młodszych – dodaje grono pedagogiczne. Nauczyciele dbają o sprawność fizyczną wszystkich dzieci dzięki sali gimnastycznej z dobrze wyposażonym zapleczem. – Organizujemy zajęcia na basenie (klasy II i III), boisku, na lodowisku i w pobliskim Parku Centralnym. Dzieci z oddziałów przedszkolnych korzystają z komputerowych programów edukacyjnych (Sokrates, Olimpiada Bolka i Lolka, Klik itd.) oraz z prezentacji multimedialnych (komputer w każdym oddziale). Uczniowie klas I-III mają lekcje informatyki z podziałem na grupy w dwóch salach komputerowych – dodają. Świetnie wyposażona biblioteka szkolna jest miejscem szczególnie lubianym i często odwiedzanym przez dzieci, nauczycieli i rodziców. Oprócz książek, znajdują się tu zbiory filmów będących ekranizacją lektur szkolnych, filmy przyrodnicze, popularnonaukowe. Przedszkolaki wkraczają w świat literatury poprzez konkursy biblioteczne, recytatorskie i plastyczne oparte na bajkach i baśniach. Zajęcia w szkole prowadzone są różnorodnymi metodami pobudzającymi uczniów do aktywności i kreatywności. Szkoła oferuje dla wszystkich chętnych uczniów zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, logopedii, zajęcia reedukacyjne, wyrównawcze, zajęcia pozalekcyjne z naciskiem na zajęcia o charakterze praktycznym oraz rozwijające zdolności. Należą do nich spotkania koła fotograficznego, teatralnego, zajęcia psychologiczne „Uczeń z charakterem", kinezjologii edukacyjnej, gimnastyki korekcyjnej, logopedii, origami, koło komputerowe, plastyczne, przyrodnicze a nawet koło szycia ręcznego, tak potrzebnego w życiu codziennym. Są one przewidziane zarówno dla uczniów zdolnych, jak i dla tych wymagających wsparcia.

– Kładziemy duży nacisk na rozwijanie zdolności naszych uczniów. Dzieci biorą udział w konkursach, przeglądach, wystawach, rozwijając w ten sposób swoje zdolności i zainteresowania – kończą nauczyciele.

 

 

W programie Drzwi Otwartych Szkoły:

Prezentacja pełnej oferty szkoły i osiągnięć uczniów.

Przedstawienie teatralne dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków.

Zwiedzanie sal oddziałów przedszkolnych i placu zabaw „Radosna szkoła".

Zwiedzanie klasopracowni, sal komputerowych, biblioteki, świetlicy.

Bezpłatne porady logopedy.

Indywidualne konsultacje psychologa.

ABC obsługi komputera.

Obserwacje mikroskopowe.

Małe pogotowie krawieckie.

„Przez dziurkę od klucza" czyli jak wyglądają zajęcia pozalekcyjne.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Noc Świętojańska” pod Dzikowcem
Go to Top