Małgorzata Wiłkomirska p.o. dyrektora ZPiT

Małgorzata Wiłkomirska p.o. dyrektora ZPiT

w Kultura

Małgorzata Wiłkomirska została powołana na stanowisko Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Powołanie dokonane zostało na czas określony, do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora.Małgorzata Wiłkomirska posiada wykształcenie wyższe w zakresie wychowania muzycznego oraz umiejętności i kwalifikacje potwierdzone stażem zawodowym jako nauczyciel i pracownik Filharmonii Sudeckiej, a także jako menedżer artystyczny.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” jest folklorystyczną wizytówką Wałbrzycha. Powstał w roku 1955 przy Technikum Budowy Maszyn Górniczych. Od lutego 2008 roku Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” funkcjonuje jako samodzielna instytucja kultury Gminy Wałbrzych. W różnych grupach wiekowych tańczy i śpiewa w nim blisko 200 osób. Zespół wielokrotnie był rekomendowany do wzięcia udziału w prestiżowych imprezach krajowych i zagranicznych. Występowali m.in. przed publicznością Chin, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Ukrainy, Serbii, Grecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Włoch (również Sardynii i Sycylii), Francji, Portugalii, Irlandii, Brazylii i Bułgarii. W roku 1996 prezentowały się w Watykanie, przed Papieżem Janem Pawłem II. Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wielokrotnie był laureatem prestiżowych konkursów i festiwali.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top