Mamy wicemistrza Polski

Mamy wicemistrza Polski

w Sport

Bardzo udany start zaliczył zawodnik sekcji crossowej naszego klubu podczas XVII rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w Cross Country w Posadowie k/Poznania

W ostatniej 2-dniowej finałowej rundzie MPSZ wystartował reprezentant WSM CHEŁMIEC – Bartek Szutowski na motocyklu Yamaha 250 ccm. Udział Bartka w zawodach był o tyle ważny, że zajmował on przed tą rundą II miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Junior. Niestety ze względów technicznych Bartek musiał wycofać się ze startu w pierwszym dniu zawodów. Ponieważ różnice punktowe pierwszej trójki zawodników były niewielkie, Bartek przez defekt motocykla, stracił szanse na walkę o I i II miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozostało skupić się na przygotowaniu się do drugiego dnia zawodów i wywalczenia najniższego miejsca na podium w generalce.

Było to bardzo trudne zadanie. Nasi zawodnicy bardzo dobrze czują się na górskich trasach i kamienistych podłożach, natomiast tor na którym rozgrywane były zawody ulokowany jest na płaskim piaszczystym terenie, na którym doskonale czują się zawodnicy z Wielkopolski.

Walka od samego początku była bardzo wyrównana. Bartek jechał z zawodnikami, którzy perfekcyjnie wykorzystywali atut własnego toru. Napięcie rosło z okrążenia na okrążenie, ponieważ różnice między zawodnikami były niewielkie i do końca nie było wiadomo jakie miejsca wywalczą ostatecznie.

Bartek dał z siebie wszystko i mino, że był to dla niego zupełnie nowy tor, że nie miał możliwości wjeżdżenia się w niego podczas pierwszego dnia zawodów – linię mety minął jako drugi zawodnik, zdobywając tym samym w klasyfikacji generalnej sezonu 2011 – tytuł II V-ce Mistrza Polski Strefy Zachodniej w Cross Country.

Uroczysta ceremonia wręczenia wyróżnień i pucharów dla zawodników na zakończenie zmagań w sezonie 2011 odbyła się w miniony weekend w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu, na której byli obecni wszyscy zawodnicy, kibice, sponsorzy, specjalnie zaproszeni goście oraz władze PZM i gestor Strefy Zachodniej.

Gratulujemy Bartkowi osiągniętego wyniku i cieszymy się, że ciężka praca jaką wykonał w tym sezonie podczas treningów na hali i na motocyklu, zaowocowała wywalczeniem tytułu. Jeszcze raz wielkie brawa za determinację i upór w dążeniu do celu, tym bardziej, że w wałbrzyskiej sekcji motocrossowej trenuje dopiero od roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top