Mando w strefie

Mando w strefie

w Gospodarka

Prawie 450 nowych miejsc pracy stworzy fabryka MANDO Corporation Poland, która ma swoją siedzibę w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To pierwszy zakład koreańskiej firmy w Europie oraz największy poza granicami ojczystego kraju. Podczas uroczystości otwarcia fabryki obecni byli członkowie zarządu koncernu, przedstawiciele rządu RP, władze miasta i powiatu oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST- PARK". Fabryka w Wałbrzychu produkuje amortyzatory oraz zaciski do hamulców tarczowych.

– Koncern MANDO powiększył udział branży motoryzacyjnej, która jest dominująca w naszej strefie – mówi Barbra Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK". – Stworzył również jedną z największych fabryk w Wałbrzychu i stał się pracodawcą zatrudniającym obecnie blisko 216 osób. Wiemy już, że powstaną kolejne miejsca pracy – podkreśla. – Wspieraliśmy tę inwestycję zarówno poprzez granty rządowe, jak i objęcie firmy pomocą publiczną. To jednak nie koniec naszego zaangażowania. Będziemy przyciągać do Polski firmy, które dla MANDO mogą stać się klientami oraz kooperantami – dodaje Ilona Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki. Budowa fabryki MANDO w Wałbrzychu zakończyła się w trzecim kwartale 2012 roku, natomiast w listopadzie pierwsze wyprodukowane części opuściły zakład. Inwestycja obejmowała budowę hali produkcyjnej, obiektu magazynowego, zaplecza socjalnego oraz towarzyszącej infrastruktury. – Wiemy, że decyzja o inwestycji w Wałbrzychu była trafna. Wzbogaciliśmy się o swój pierwszy przyczółek w Europie, kontynencie który jest liderem wśród światowych rynków motoryzacyjnych. Współpracujemy już między innymi z takimi markami, jak KIA i Hyundai, Ford, Opel oraz Renault. Wiemy również, że koncern Volkswagen będzie korzystał z produkowanych przez nasz części – mówił podczas ceremonii otwarcia Sa Hyeon Shin, wiceprezes MANDO Corporation.

Koncern kilkukrotnie był nagradzany prestiżowym tytułem „Supplier Of The Year". W 2013 roku został zwycięzcą plebiscytu „Rzetelny Pracodawca na Dolnym Śląsku". MANDO postępuje również zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. – Angażujemy się w projekty skierowane zarówno do naszych pracowników, jak i lokalnej społeczności. Wspieramy między innymi kluby piłkarskie, tenisowe, czy narciarskie. Regularnie oferujemy również pomoc dobroczynną dla wałbrzyskich domów dziecka – podkreśla Sung Ill Kim, dyrektor MANDO Corporation Poland. Do końca 2015 roku firma zamierza zwiększyć zatrudnienie do 450 pracowników. Łączne nakłady inwestycyjne poniesione przez koncern wynieść mają blisko 390 milionów złotych.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top