Marihuana w aucie

Marihuana w aucie

w Region

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Kłodzku wspólnie z policjantami KPP w Dzierżoniowie w miejscowości Mościsko zatrzymali do kontroli osobowe Audi, w którym na tylnej kanapie ujawnili znaczną ilość marihuany.

Do kontroli wykorzystany został pies służbowy straży granicznej przeszkolony w poszukiwaniu narkotyków. Podczas czynności funkcjonariuszy pies zaczął reagować, co mogło świadczyć o ukrytych w pojeździe narkotykach. Funkcjonariusze ujawnili zawinięte w koc dwa worki strunowe zawierające zielony susz roślinny. Dalsze czynności funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji potwierdziły, że ujawniony susz to marihuana w ilości nieco ponad jednego kilograma. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Funkcjonariusze przeszukali także mieszkania zatrzymanych mężczyzn. U jednego z nich ujawniono dodatkową ilość marihuany. Wartość rynkową narkotyków szacuje się na kwotę ponad 30 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Dzierżoniowa w wieku 23 i 28 lat. Usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków w znacznej ilości. W stosunku do 28-latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, w stosunku do 23-latka zastosowano dozór policyjny. Obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków w znacznej ilości; grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top