Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny

w Region

Najpierw był marsz ulicami miasta i wspólny śpiew, a później doskonała zabawa w Parku Miejskim, gdzie, na obchodzące w niedzielę swoje święto dzieci, czekało mnóstwo atrakcji – gry, animacje i konkursy z nagrodami.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka rozpoczęły się w 1 czerwca o godz 14:00 na placu rynkowym, skąd swój pochód rozpoczęli uczestnicy dorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. W przemarszu zorganizowanym przez parafię pw. św. Mikołaja udział wzięły całe zastępy świebodziczan, którzy wychodząc na ulicę, dali świadectwo tego, jak bardzo cieszą się życiem i troszczą o swoje rodziny. Wśród uczestników marszu byli – burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką, poseł na Sejm RP Anna Zalewska, radny powiatowy Piotr Zalewski, ks. prałat Jan Gargasewicz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszka Gielata oraz radny miejski Jan Klepiec.

Po wyposażeniu wszystkich zebranych w chorągwie, trąbki, piszczałki i okolicznościowe naklejki, kolumna przeszła ulicami Mickiewicza, Browarową, Świdnicką, Kolejową i Alejami Lipowymi z rynku do parku.- Polska konstytucja chroni rodzinę i mówi, że rodzina składa się z mężczyzny i kobiety. A jeśli są w niej dzieci, to rodzina jest dobrem wymagającym szczególnej troski o ochrony – powiedziała do zgromadzonych w parku świebodziczan posłanka Anna Zalewska, a Burmistrz dodał – Życzę wam wspaniałej zabawy. Nie tylko ten dzień jest waszym świętem, ale każdy następny również. Zgodnie z życzeniami dzieci bawiły się wyśmienicie, a biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie atrakcje były bezpłatne, ich zabawa była bardzo żywiołowa i spontaniczna. Najmłodsi w wielkim skupieniu oglądali spektakl teatralny pt. "Baśń o grającym imbryku", nieco starsi, harcowali po parkowych trawnikach, a wszyscy wspólnie okupowali dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

Głównym punktem imprezy było, zgodnie z przyjętą tradycją, losowanie wśród zebranych roweru ufundowanego przez Burmistrza Świebodzic. Szczęśliwą właścicielką jednośladu została Julia Niedźwiedzka. Na wieść o zwycięstwie laureatka zareagowała euforycznie, bowiem okazało się, że roweru jeszcze nie posiadała, a zawsze o nim marzyła.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top