Marszałek "sypnął" kasą

Marszałek "sypnął" kasą

w Gospodarka

Ponad 9 milionów złotych kosztować będzie remont Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Pieniądze na wykonanie niezbędnych prac przekazał placówce zarząd województwa dolnośląskiego. Blisko połowa środków to dotacja z Unii Europejskiej.

Projekt modernizacji wałbrzyskiego teatru umieszczony jest na tzw. liście indykatywnej (Indykatywny Wykaz Indywidualnych Projektów Kluczowych) Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Oznacza to, że Zarząd Województwa uznał go za jeden z ważniejszych projektów dla rozwoju naszego regionu.

– Inwestycja w kulturę i dogodniejszy do niej dostęp jest istotnym elementem dbania o rozwój regionu. Modernizacja wałbrzyskiego teatru to nie tylko wzrost atrakcyjności tej instytucji, to także wzbogacenie oferty artystycznej i propozycji kulturalnej regionu- powiedział po posiedzeniu zarządu marszałek Marek Łapiński.

Zmodernizowany zostanie system ogrzewania obiektu. Nastąpi modernizacja kotłowni, wymieniona zostanie instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody użytkowej, nastąpi montaż stacji wentylacyjno – klimatyzacyjnej. Przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektów (w tym ocieplenie budynków i wykonanie elewacji zewnętrznych, wymiana pokryć dachowych wraz z ociepleniem i kompleksową wymianą obróbek blacharskich, stolarki okiennej i drzwiowej). Wymieniona będzie instalacja systemu sygnalizacji pożaru, rozbudowany zostanie system informatyczny i teletechniczny, odnowione węzły sanitarne i przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Doposażona zostanie scena teatru i jej zaplecza, m.in. w sprzęt oświetleniowy, akustyczny, wyciągi linowe, podłogę sceniczną. Dostawione zostaną krzesła teatralne oraz wykonane nowe przyłącze energetyczne wraz ze zwiększeniem mocy.

– Inwestycja w kulturę i dogodniejszy do niej dostęp jest istotnym elementem dbania o rozwój regionu. Modernizacja wałbrzyskiego teatru to nie tylko wzrost atrakcyjności tej instytucji, to także wzbogacenie oferty artystycznej i propozycji kulturalnej regionu- podkreślał po posiedzeniu zarządu marszałek Marek Łapiński.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Wizerunkowa wpadka

Prezes Jarosław Kaczyński rozwiązał struktury partyjne w Wałbrzychu. Decyzja związana jest  z
Go to Top