"Maryśka" na legalu?

"Maryśka" na legalu?

w Aktualności

Gdy przewodniczący ugrupowania, które reprezentuje miał zapalić skręta w Sejmie, ona otwierała swoje biuro w Wałbrzychu. Dlatego skorzystaliśmy z okazji, aby zapytać Halinę Szymiec – Raczyńską posłankę Ruchu Palikota i lekarza zarazem o to, czy jest za legalizacją marihuany…

– Zapalimy razem skręta?

– (śmiech) Może najpierw wyjeźdźmy z kraju…

– Jest Pani posłem, ale dzisiaj chciałbym zapytać Panią nie jako parlamentarzystkę, a lekarza, którym jest Pani z zawodu. Czy marihuana jest zdrowa czy szkodliwa? Czy powinna być zalegalizowana czy zabroniona?

– Czy jest zdrowa? To jest zioło czyli normalna roślina. Tytoń…nie pyta się mnie Pan czy jest zdrowy, a proszę zobaczyć ile osób w Polsce go pali. Alkohol….nie pyta się mnie Pan czy jest zdrowy, a idzie Pan do sklepu i go kupuje.

– Wyczuwam zatem, że chce Pani teraz zapytać mnie dlaczego zatem nie można kupić marihuana w  aptece czy sklepie….

– Marihuana nie jest twardym narkotykiem. Nie uzależnia fizycznie i psychicznie jak alkohol.

– Czyli marihuana jest mnie szkodliwa?

– Tak. Państwo wyraziło zgodę na to, żeby w sklepach był alkohol. Dlaczego nie może to być marihuana? Dobrze wiemy, że to, co jest zakazane, smakuje bardziej. Jeśli będzie normalnie dostępna znikną dilerzy.

– Nie boi się Pani, że gdyby trawka była do kupienia leganie to mówiąc kolokwialnie część osób „zwariowałaby ze szczęścia"?

– Nie. Nie chce mi się w to wierzyć. My w tej chwili nie wiemy kto pali, nie mamy nad tym żadnego nadzoru. Jeśli będzie zalegalizowana będziemy wówczas widzieć kto pali, gdzie i ile. Teraz młodzież to robi, ale po piwnicach czy toaletach w pubach. Nie mamy nad tym żadnej kontroli. Gdyby dostęp do marihuany był dostępny na pewno by się to zmieniło.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top