„Mechanicy” pod lupą fachowców

„Mechanicy” pod lupą fachowców

w Aktualności

Zespół Szkół nr 5 to placówka, która w doskonały sposób łączy edukację teoretyczną z praktyką. Ostatnie projekty placówki we współpracy z Fundacją Alae-Skrzydła Rozwoju oraz firmą Segepo-Refa to cykl seminariów technicznych, które pomagają młodzieży „Mechanika” poznać zawiłości obróbki skrawaniem.

W obecnym roku szkolnym odbyły się trzy seminaria techniczne. W listopadzie uczniowie ZS nr 5 poznali „Innowacyjne rozwiązania w obróbce skrawaniem”, w grudniu było to szkolenie pod tytułem „Nowoczesne narzędzia w obróbce skrawaniem”, a w styczniu – „Rola smarów, olejów w obróbce skrawaniem”. Łącznie w seminariach, które poprowadzili fachowcy między innymi ze szwajcarskiej firmy Star Micronics Europe, Rands Polska, świdnickiego przedsiębiorstwa Optima oraz firmy Fuchs, wzięło udział ponad 160 uczniów „Mechanika”, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek z Kamiennej Góry, Świdnicy i Dzierżoniowa.

Aktywna działalność szkoły z ulicy Ogrodowej w powyższym kontekście nie może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż placówka ściśle współpracuje z firmą Segepo-Refa ze Świebodzic, która w ubiegłym roku objęła swym patronatem klasę o profilu obróbka skrawaniem. W jej rezultacie uczniowie uczestniczą w praktykach zawodowych w Świebodzicach, a już niedługo, bo w marcu przyszli operatorzy wyjadą do Francji, aby obejrzeć targi Simodec w Górnej Sabaudii, o czym zapewne będziemy mieli okazję poinformować w szczegółach. A wszystko po to, aby nie poprzestać jedynie na „nudnej” nauce, ale w ciekawy sposób urozmaicić zajęcia, a dzięki spotkaniom z profesjonalistami poznać i wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych pracodawców.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top