Melafir na czele klasyfikacji medalowej

w Czarny Bór/Sport

Wojciech Filip oraz Anna Mąka mistrzami w mass starcie na Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim. Klasyfikację medalową wygrali gospodarze.

Od wtorku do czwartku rozdano 29 kompletów medali w czterech konkurencjach i w pięciu kategoriach wiekowych. Najwięcej razy na podium stawali przedstawiciele BKS WP Kościelisko, którzy skompletowali aż 20 medali: 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych. W tabeli medalowej dało im to druga pozycję. Na podium stawali przedstawiciele aż czternastu klubów – dziewięć z nich może się pochwalić co najmniej jednym złotym krążkiem. 7 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe – to dorobek medalowy zawodników i zawodniczek UKN Melafir Czarny Bór na Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim. Tym samym to gospodarze wygrali klasyfikację medalową imprezy.

Wojciech Filip kolejny triumf zawdzięcza postawie na strzelnicy. Z dwudziestu strzałów chybił tylko trzykrotnie. Do ostatniego strzelania tempa dotrzymywał mu Konrad Badacz, który jednak zaliczył dwie karne rundy i przed finałowym okrążeniem tracił około dwudziestu sekund. Podobną stratę zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra zanotował również na mecie. Po brąz sięgnął Grzegorz Guzik, który do półmetka zachowywał czyste konto na strzelnicy, ale w stójce zaliczył aż cztery karne rundy. Na kolejnych miejscach finiszowali Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Przemysław Pancerz – wszyscy spudłowali po pięć razy. Spośród kadrowiczów na starcie zabrakło jedynie Marcina Zawoła, który w czwartek wystartował w biegu sztafetowym juniorów.

Pół godziny po mężczyznach do rywalizacji przystąpiły seniorki. Po dniu odpoczynku do stawki zawodniczek powróciły Anna Mąka i Magda Piczura, które zajęły dwie pierwsze lokaty. Górą była Mąka, która spudłowała sześciokrotnie i wyprzedziła Piczurę różnicą 21 sekund. Druga z zawodniczek z Kościeliska biegała siedem karnych rund. Osiem niecelnych strzałów oddała Joanna Jakieła, która na ostatnim okrążeniu w walce o brąz wyprzedziła Wiktorię Celczyńską i Darię Gembicką. Skład czołowej szóstki uzupełniła mistrzyni Polski w sprincie Kamila Cichoń.

Po południu rozegrano biegi sztafetowe. Triumfowali juniorzy UKS Biathlon Chorzów (Fabian Suchodolski, Bartosz Pikulski, Kacper Brzóska), juniorzy młodsi BKS WP Kościelisko (Klemens Bachleda-Szeliga, Maciej Łapka, Grzegorz Galica), juniorki młodsze UKN Melafir Czarny Bór (Majka Germata, Julia Tomasiak, Aleksandra Szajnowska), młodzicy UKN Melafir Czarny Bór (Konrad Matusik, Kazimierz Siwa, Kajetan Urbaniak), młodziczki UKS Mieroszów (Iga Wardzińska, Lena Wojciechowska, Kamila Woźniak), młodzicy młodsi UKS Strzał Wodzisław Śląski (Aurelio Latuszewski, Szymon Mika, Piotr Zając) oraz młodziczki młodsze UKS Lider Katowice (Lidia Pińkowska, Olga Stanieczek, Zuzanna Laszczyk).

(źródło i foto Polski Związek Biathlonu)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top