a zagadką

Między matematyką, a zagadką

w Aktualności/Galeria

Pokazy naukowe, warsztaty, wystawy i inne atrakcje specjalne czekały na uczestników akcji SPiN Day. W naszym mieście, po raz kolejny, święto obchodzono w ExploraParku – Centrum Nauki i Techniki.

Tegoroczne zabawa z nauką była połączeniem zagadek i matematyki. Przy wykorzystaniu różnego rodzaju eksponatów dzieci sprawnie rozwiązywały kolejne zadania. – „Między matematyką a zagadką” – pod takim hasłem rozpoczęliśmy w tym roku naukę dla najmłodszych dzieci. Podczas spotkań w ExploraParku uczestnicy stają przed różnego rodzaj wyzwaniami. W celu ich rozwiązania muszą zastanowić się, pomyśleć, a następni wybierając jedne z trzech przycisków odpowiedzieć poprawnie na zadane pytanie – Jolanta Sokołowska. W tym roku do siedziby, którą kieruje, zaprosiła uczniów ze szkoły nr 6 w Boguszowie – Gorcach oraz SP 23 i SP 28 z Wałbrzycha. – Uczniowie byli zdziwieni tym, że będąc u nas po raz kolejny, spotkali się z nowymi eksponatami. Żadne z zadań, które otrzymali do rozwiązania w tym dniu, nie sprawiło im większego problemu. Zawsze mogli liczyć na pomoc pani animator – dodaje z uśmiechem Jolanta Sokołowska.  

– Czym różni się nauka w szkole, od zajęć w ExploraParku? – pytamy wiceprezes zarządu. – To całkowicie inna forma nauki. Wiadomo, że szkoła się zmienia, że w coraz bardziej nowoczesny sposób prowadzone są w niej zajęcia. Obowiązuje jednak podstawa programowa, pewne zasady i reguły. Pewne rzeczy nauczyciele muszą zrobić z dziećmi. Dla nas podstawa programowa jest pretekstem do zabawy. W związku z tym,  często jest tak, że dzieci rozwiązują zadania, ćwiczenia, które z założenia są dla nich zbyt trudne, ale w  rzeczywistości doskonale sobie z nimi radzż. Bawimy się, ale zarazem przyswajamy wiedzę. Co jednak ciekawe, doskonale bawią się również dorośli opiekunowie – wyjaśnia Jolanta Sokołowska.  Poniżej zdjęcia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top