Mieszkańcy wrócili do domów

w 112/Boguszów Gorce

Zarządca nieruchomości, pełniący funkcję Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek, inspektor budowlany, inspektor elektryczny, mistrz kominiarski oraz wykonawca prac dekarskich przeprowadzili we wtorek oględziny techniczne w budynku przy ul.1 Maja, wktórym dzień wcześniej doszło do pożaru.

Wraz z mieszkańcami uczestniczyli w przeprowadzeniu ekspertyz, których celem było sprawdzenie konstrukcji budynku i stanu instalacji zarówno elektrycznej, jak i gazowej po pożarze. Inspekcja wykazała, że mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań. Rodzina, której lokal mieszkalny ucierpiał najbardziej została objęta opieką.

Przypomnijmy: Do zdarzenia doszło 8 lutego w godzinach wieczornych. Zgłoszenie dotyczyło płonących desek i możliwości zapalenia się dachu w budynku mieszkalnym przy ul. 1 Maja. Na szczęście żaden z mieszkańców nie został poszkodowany. Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów. Łącznie na miejscu działało sześć zastępów. Akcja przeciwpożarowa zakończyła się przed godz. 23:00. Dzięki szybkiej reakcji strażaków pomimo strat oszacowanych na około 40 tys. zł. docelowo udało się uratować mienie o wartości prawie pół miliona złotych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top