Mieszkanka Bielawy oskarżona o zabójstwo

Mieszkanka Bielawy oskarżona o zabójstwo

w Region

Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie oskarżył 41-letnią mieszkankę Bielawy – Elżbietę K. o to, że w dniu 09.01.2010r. podczas alkoholowej libacji dokonała zabójstwa swojego znajomego – Grzegorza S., zadając mu dwa ciosy nożyczkami w klatkę piersiową, w następstwie czego doszło do zgonu pokrzywdzonego wskutek wykrwawienia

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że krytycznego dnia w godzinach wieczornych oskarżona, jej konkubent, Grzegorz S. oraz trzy inne osoby przebywały w mieszkaniu pokrzywdzonego, gdzie spożywały denaturat, z wyjątkiem samego pokrzywdzonego (co potwierdziły wyniki sekcji zwłok). W trakcie spotkania Grzegorz S. miał zalecać się do oskarżonej i dotykać ją wbrew jej woli. Na skutek takiego zachowania oskarżona chwyciła leżące na stole nożyczki i dwukrotnie dźgnęła pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Po chwili mieszkanie opuścili wszyscy uczestnicy libacji, pozostawiając w nim pokrzywdzonego. Grzegorz S. zmarł na skutek wykrwawienia z doznanych ran.

Elżbieta K. przyznała się w śledztwie do zarzuconego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Z uzyskanych opinii biegłych psychiatrów i psychologa wynika, że w chwili czynu była ona w pełni poczytalna.

Oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Z wizytą u jubilatów

Pary, które obchodziły w ubiegłym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa, a z niezależnych

święto policji

W Starych Bogaczowicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Nowe drogi

Kolejne drogi transportu rolnego w gminie Czarny Bór zostaną poddane przebudowie.

Kolejna inwestycja wykonana

Zakończyły się prace związane z wykonaniem drenażu opaskowego budynku internatu Młodzieżowego Ośrodka
Go to Top