Milion kuchenek i piekarników

Milion kuchenek i piekarników

w Gospodarka

Z linii świdnickiej fabryki Electrolux zjechała milionowa kuchenka. To rekord w blisko ośmioletniej historii zakładu. Po raz pierwszy przekroczono magiczną liczbę miliona produktów wyprodukowanych w ciągu jednego roku.

Podczas uroczystego poczęstunku świątecznego, załoga Electrolux wraz z kierownictwem fabryki świętowała ten sukces. – Rok 2014 był bardzo dobrym rokiem dla naszej fabryki. Nasi klienci zaufali nam, kupując nasze produkty. Dzięki temu udało nam się pobić produkcyjny rekord – wyprodukowaliśmy 1 000 000 piekarników i kuchenek w ciągu 2014 roku. Chciałbym podziękować całej załodze za zaangażowanie i energię, jaką wszyscy włożyli w pracę w naszej firmie. Bez Was ten sukces nie byłyby możliwy – dziękuję! – powiedział, podczas uroczystości, Sebastian Gulka, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux. Sebastian Gulka podsumował także 2014 rok, przywołując największe sukcesy zakładu i jeszcze raz dziękując pracownikom za ich zaangażowanie. Ubiegły rok stał pod znakiem rozwoju w świdnickim Electroluxie. Fabryka odnotowała znaczny wzrost mocy produkcyjnych. Porównując z 2013 rokiem produkcja wzrosła tutaj o ponad 250 000 produktów rocznie. Zwiększyło się także zatrudnienie. Dzisiaj pracuje tutaj 1200 osób, a zeszły rok zamykano z 900 pracownikami na pokładzie. Powiększono także o kolejne 4 500 metrów kwadratowych infrastrukturę fabryczną, uruchamiając nowy magazyn wyrobów gotowych i inwestując w tę rozbudowę 11 000 000 złotych. Na hali wyeksponowano historyczny, milionowy produkt, na którym załoga fabryki złożyła swoje autografy. Uroczystość była również doskonałą okazją, aby przy świątecznych daniach złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe, porozmawiać o tym, co było, i o tym, co czeka nas w 2015 roku.

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i oraz piekarniki zabudowy. W 2013 roku z linii produkcyjnej świdnickiej fabryki zjechały jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych na rynku – piekarniki parowe i piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej. W fabryce pracuje 1200 osób, głównie mieszkańców Świdnicy i okolic.

 

Electrolux w Polsce

W Polsce Electrolux rozpoczął działalność już w 1923 roku. Wtedy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie powstał pierwszy sklep firmowy. Od tego czasu urządzenia z logo Electrolux na dobre zagościły w polskich domach. W 1992 roku zostało otwarte biuro handlowe w Warszawie, które zajęło się organizacją i koordynacją sprzedaży. W latach 2000 – 2006 Electrolux zbudował w Polsce cztery nowoczesne fabryki: fabrykę suszarek w Siewierzu, fabrykę pralek w Oławie, fabrykę zmywarek w Żarowie oraz fabrykę kuchenek i piekarników w Świdnicy. W Krakowie działa Globalne Centrum Usług w Krakowie, a w 2014 roku w Warszawie została uruchomiona centrala handlowa na Europę Środkowo-Wschodnią, która koordynuje działania sprzedażowe i marketingowe w 25 krajach tej części Europy. Obecnie firma zatrudnia 4 500 pracowników.

 

Electrolux na świecieElectrolux jest wiodącym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego, które powstają w oparciu o wnikliwą analizę potrzeb konsumentów i są udoskonalane dzięki ścisłej współpracy z profesjonalistami. Electrolux oferuje starannie zaprojektowane i innowacyjne rozwiązania dla szerokiej gamy sprzętów, m.in. chłodziarko-zamrażarek, zmywarek, pralek, kuchni, odkurzaczy, klimatyzatorów oraz drobnych urządzeń AGD. Dbałość o detale i funkcjonalność produktów powoduje, że odpowiadają one rzeczywistym potrzebom zarówno konsumentów, jak i profesjonalistów. W skład Grupy Electrolux wchodzą marki: Electrolux, Zanussi, AEG oraz Electrolux Grand Cuisine, które każdego roku sprzedają ponad 50 milionów produktów w ponad 150 krajach. W 2013 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 109 miliardów koron szwedzkich. Grupa zatrudniała 61 000 pracowników.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top