Milionowe inwestycje - szybsze połączenia

Milionowe inwestycje – szybsze połączenia

w Gospodarka

O około 15 minut skróci się czas przejazdu pociągiem z Wałbrzycha do Wrocławia. Będzie to efekt modernizacji linii kolejowej pomiędzy dworcem Szczawienko, a Świebodzicami. W tym roku planowana jest również wymiana torów na kolejnych odcinkach trasy. Do stolicy Dolnego Śląska dostaniemy się zatem w około godzinę.

W godzinę do Wrocławia

O około 15 minut skróci się czas przejazdu pociągiem z Wałbrzycha do Wrocławia. Będzie to efekt modernizacji linii kolejowej pomiędzy dworcem Szczawienko, a Świebodzicami. W tym roku planowana jest również wymiana torów na kolejnych odcinkach trasy. Do stolicy Dolnego Śląska dostaniemy się zatem w około godzinę.

7,5 kilometrowa trasa pomiędzy Wałbrzychem a Świebodzicami to odcinek krętego torowiska o dość dużym kącie nachylenia. Wymiana zniszczonych torów pochłonie około 17 milionów złotych. Jeszcze w tym roku rozpocznie się również modernizacja kolejnego odcinak pomiędzy Wałbrzychem a stolicą Dolnego Śląska. Wymianie ulegnie infrastruktura od Świebodzic do Jaworzyny – Śląskiej. Następnie zmodernizowany zostanie odcinek Smolec – Kąty Wrocławski. – Patrząc na dzisiejsze parametry torów, a projektu po modernizacji, czas dojazdu do stolicy Dolnego Śląska ulegnie znacznemu skróceniu. Zakładamy, że do Wrocławia będziemy jechać o połowę krócej – sądzi Krzysztof Wójcik, rzecznik prasowy PKP PLK w Wałbrzychu. Nowe linie kolejowe mają zapewnić zatem dojazd z Wałbrzycha do Wrocławia w około godzinę. Biorąc pod uwagę niedawno ukończony remont dworca Wałbrzych Miasto oraz Dworca Głównego we Wrocławiu, podróż ta może w końcu osiągnąć europejski standard. To jednak nie koniec remontów, które zaplanowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Szybciej mamy dostać się również w okolice Jeleniej Góry, co ucieszy przede wszystkim amatorów turystyki. – W chwili obecnej trwają prace na odcinku od Sędzisławia do Marciszowa. Zakończono modernizację torów na trasie od Marciszowa do Wojanowa oraz gotowa jest jednak nitka od Boguszowa do Marciszowa. – wymienia Krzysztof Wójcik – Prędkość pociągów wzrośnie do nawet 100 km/h, co znacznie skróci czas dojazdu do Jeleniej Góry – mówi rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe w Wałbrzychu. Pasażerowie kolei muszą liczyć się jednak z utrudnieniami oraz opóźnieniami w kursowaniu pociągów. W niektórych miejscach ruch będzie odbywać się wahadłowo. Dla Polskich Linii Kolejowych priorytetem jest bezpieczeństwo podróżnych oraz komfort dojazdu. Sfera estetyczna musi na razie poczekać. Nie ma co liczyć zatem w najbliższym czasie na remont wiaduktów kolejowych nad ulicami Wrocławską oraz Niepodległości.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top