Milionowe inwestycje w uzdrowiskach

w Region

Ponad 61 milionów zł zainwestują niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej w zmodernizowanie swoich obiektów w dolnośląskich uzdrowiskach. 21 milionów z tej kwoty pochodzić będzie ze środków unijnych i budżetu państwa, trafiających do regionu za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził dziesięć inwestycji wybranych w konkursie o dotacje, który przeprowadziła Dolnośląska Instytucja Pośredniczącą.

Najwyższe przyznane w tym konkursie dofinansowanie: 4 792 880 złotych przyznano na budowę Centrum Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej „Klinika Młodości" w Świeradowie Zdroju. W tym uzdrowisku rozbudowane też będzie sanatorium „Słoneczko", które na modernizację i wyposażenie otrzymało 1 592 150 złotych dotacji.

W Kudowie rozbudowane będzie sanatorium Verde Montana (dotacja 917 tys.), w Polanicy przebudowane ma być sanatorium Korab (2 963 213 zł dotacji) i doposażone sanatorium należące do firmy Vital – Moor – Tur (243 875 zł).

Projekt dofinansowywany w Długopolu zakłada, poza unowocześnieniem bazy pobytowej, wprowadzanie innowacyjnych metod leczniczych w Szpitalu Uzdrowiskowym Dąbrówka, na co ze środków unijnych przeznaczono 1 674 636 zł.

W Jeleniej Górze – Cieplicach przebudowany będzie dział basenowy w Zakładzie Przyrodoleczniczym (dotacja: 1 315 705). Uzdrowisko Szczawno-Jedlina zmodernizuje Dom Zdrojowy (dofinansowanie: 2 922 177 zł). Modernizacji doczekają się też sanatorium Barbara w jednym z najstarszych polskich uzdrowisk – w Lądku (3 999 200 dotacji) i Akacja w najmniejszym polskim uzdrowisku – w Przerzeczynie (652 509 zł dotacji).

Przedsiębiorców czekają jeszcze w tym roku trzy konkursy o dotacje inwestycyjne. 29 czerwca rejestrować będą wnioski mikroprzedsiębiorcy działający krócej niż 2 lata, we wrześniu ogłoszony zostanie konkurs o dotacje do inwestycji w zaawansowane materiały i technologie, innowacyjnych na poziomie województwa, a w grudniu ruszy konkurs o dotacje na działalność badawczo-rozwojową.

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca www.dip.dolnyslask.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top