Mistrz komedii kryminalnej

w Czarny Bór/Kultura

W dniach od 8 do 15 maja swoje święto mają bibliotekarze oraz wszyscy miłośnicy czytania i dobrej literatury. W tymczasie w całej Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek, który jest doskonałą okazją do przeróżnych czytelniczych akcji, warsztatów, bibliotecznych happeningów oraz spotkań autorskich z pisarzami.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w czarnoborskiej książnicy zagościł Alek Rogoziński.Wcześniej pracował w radiu, od lat jest dziennikarzem „Party”, a od 2015 r. pisze książki. Jego komedie kryminalne (Po trupach do celu, Teściowe muszą zniknąć, Jak cię zabić kochanie, Ukochany z piekła rodem i inne) biją rekordy popularności przez co przez wielu porównywany jest do samej Joanny Chmielewskiej oraz nazywany „Mistrzem komedii kryminalnej”. Na spotkaniu w Czarnym  Borze Alek Rogoziński opowiadał o swoich książkach, o tym jak zaczęła się jego przygoda związana z pisaniem, skąd czerpie pomysły i jakie ma plany pisarskie na przyszłość. Autor okazał się urodzonym gawędziarzem, zaczarował uczestników poczuciem humoru, pisarskimi anegdotami i bliskim, ciepłym kontaktem z czytelnikiem. Nic więc dziwnego, że dwie godziny rozmów o blaskach i cieniach „życia z pisania”,o kryminalnych historiach (z przymrużeniem oka) minęło jak kilka chwil.

Jak mówi dyrektor B+CK – Katarzyna Bernaś, było to wyjątkowe i niezapomniane spotkanie. Fan club Alka Rogozińskiego bez wątpienia powiększył się o fanów z gminy Czarny Bór, którzy (jak sami podkreślali w rozmowach po spotkaniu) z niecierpliwością wyglądają najnowszej książki autora (kontynuacji Skradzionego klejnotu), której premiera już niebawem.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top