Mistrz komedii kryminalnej

w Czarny Bór/Kultura

W dniach od 8 do 15 maja swoje święto mają bibliotekarze oraz wszyscy miłośnicy czytania i dobrej literatury. W tymczasie w całej Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek, który jest doskonałą okazją do przeróżnych czytelniczych akcji, warsztatów, bibliotecznych happeningów oraz spotkań autorskich z pisarzami.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w czarnoborskiej książnicy zagościł Alek Rogoziński.Wcześniej pracował w radiu, od lat jest dziennikarzem „Party”, a od 2015 r. pisze książki. Jego komedie kryminalne (Po trupach do celu, Teściowe muszą zniknąć, Jak cię zabić kochanie, Ukochany z piekła rodem i inne) biją rekordy popularności przez co przez wielu porównywany jest do samej Joanny Chmielewskiej oraz nazywany „Mistrzem komedii kryminalnej”. Na spotkaniu w Czarnym  Borze Alek Rogoziński opowiadał o swoich książkach, o tym jak zaczęła się jego przygoda związana z pisaniem, skąd czerpie pomysły i jakie ma plany pisarskie na przyszłość. Autor okazał się urodzonym gawędziarzem, zaczarował uczestników poczuciem humoru, pisarskimi anegdotami i bliskim, ciepłym kontaktem z czytelnikiem. Nic więc dziwnego, że dwie godziny rozmów o blaskach i cieniach „życia z pisania”,o kryminalnych historiach (z przymrużeniem oka) minęło jak kilka chwil.

Jak mówi dyrektor B+CK – Katarzyna Bernaś, było to wyjątkowe i niezapomniane spotkanie. Fan club Alka Rogozińskiego bez wątpienia powiększył się o fanów z gminy Czarny Bór, którzy (jak sami podkreślali w rozmowach po spotkaniu) z niecierpliwością wyglądają najnowszej książki autora (kontynuacji Skradzionego klejnotu), której premiera już niebawem.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top