Mistrzostwa i Puchar Polski

Mistrzostwa i Puchar Polski

w Sport

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe "Chełmiec" zaprasza wszystkich sympatyków enduro na Mistrzostwa i Puchar Polski w ekstremalnie urozmaiconym terenie w formule enduro sprintu!

Enduro Sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżniają ją krótsze okrążenia i ilość ich pokonywania. Zawodnicy pokonują 20 kilometrową pętlę około 5 razy, mając do przejechania łącznie ok 100 kilometrów po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe – na całej trasie zlokalizowany jest PKC (Punkt Kontroli Czasu) – przy Cross Test.

Została przygotowana specjalna niezwykle widowiskowa dla kibiców i zawodników trasa Extreme – ulokowana na stadionie Sobięcin przy ul. Sportowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i kibiców w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca, w godzinach od 9:00 – do 17:00. Udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi polscy zawodnicy rywalizujący również w Mistrzostwach Europu i Mistrzostwach Świata.

Trasa i jej podział na odcinki specjalne:

Okrążenie:100% po bezdrożach. Okrążenie 20 km (wraz z próbami czasowymi)

Cross/ ExtremeTest:

Próba z pomiarem czasu przebiegająca w pobliżu parku maszyn i biura zawodów, głównie na stadionie Sobięcin, przy ul. Sportowej. Na wyznaczonej przy stadionie trasie, zawodnicy będą zmagać się z technicznie skonfigurowanym odcinkiem, licznym w ciasne zakręty, naturalne wyskoki. W części Extreme, dominują przeszkody tj. opony, belki, betonowe elementy.

EnduroTest:

Próba z pomiarem czasu, start i meta w okolicy hałdy Wiesław. Sama trasa ulokowane na hałdzie i jej w okolicach. Na sygnał zielonego światła zawodnik będzie miał niemałe wyzwanie pokonać 4 kilometrowy odcinek specjalny, w 100% przebiegający przez urozmaiconą we wzniesienia, długiepodjazdy, trawersy, hałdę pokopalnianą "Wiesław".

W zawodach mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni w PZM przez swoje kluby posiadające licencję uprawniającą do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie motocyklowym oraz spełniający warunki regulaminów PZM. Posiadający ważną licencję sportową A, B i aktualną kartę zdrowia ze stwierdzeniem lekarza medycyny sportowej (lub posiadającego certyfikat PTMS) o zdolności do startu. W zawodach będą mogli wystartować również amatorzy bez licencji – klasaHobby. Trasa amator będzie przebiegała po tym samym terenie, co trasa Pucharu i Mistrzostw Polski.

Została również utworzona klasa kobiet, która wystartuje razem z Juniorami na pełnej trasie. Kobiety zostaną sklasyfikowane oddzielnie, ale bez podziału na pojemność silnika.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top