Mistrzostwa w Sporcie Tanecznym FTS

Mistrzostwa w Sporcie Tanecznym FTS

w Aktualności

Już w najbliższą niedzielę, w wałbrzyskiej sali widowiskowej Aqua-Zdrój przy ul Ratuszowej 6 rozegrane zostaną Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sporcie Tanecznym FTS. Mistrzostwom towarzyszyć będzie klasyfikacyjny, Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej. Po latach reaktywowany jest także Memoriał im Romana Chraczyńskiego – jego zwycięzcą będzie najlepsza para tańcząca oba style w najwyższej klasie Turnieju. Turniej wpisany jest do tegorocznego kalendarza Word  Games.

Ilość zgłoszonych do turnieju par przekroczyła już setkę. Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja, zwłaszcza, że okręg dolnośląski zaraz po Pomorzu uważany jest za jeden z najsilniejszych w Polsce. Wałbrzyskie Mistrzostwa -nawiązując do wieloletnich doświadczeń kultowego w polskim tańcu, krakowskiego Turnieju im. Prof. Mariana Wieczystego – już teraz uznać należy za wieloformatowe. Kierownik artystyczny Piotr Szewczyk – wzorem „Wieczystego" w trakcie mistrzowskiej Gali zaplanował połączenie Tańca ludowego z tańcem towarzyskim. W trakcie Turnieju zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca WAŁBRZYCH, zarówno w wersji „młodzieży" ( w pierwszej części Mistrzostw) jak i reprezentacyjnej (na Gali).

W poniedziałek (24 listopada 2014 r) Organizator UKTS CORDEX rozpoczął przedsprzedaż kart wstępu. Ceny w przedsprzedaży są zdecydowanie niższe i wynoszą: 15 złotych od osoby (gdy 10 miłośników tańca potrafi się zmobilizować w grupę, to zapłacą tylko 10 złotych za jedną wejściówkę). Uczniowie i studenci wałbrzyskich szkół w przedsprzedaży zapłacą tylko 5 złotych za wstęp. Prawo posiadania czteroosobowego stolika , tuż przy samym parkiecie kosztuje 300 zł . Ilość stolików jest ograniczona do maksimum dziesięciu. W tym przypadku cena w przedsprzedaży jest identyczną z ceną w kasie przed Turniejem, tylko, że wówczas może już stolików brakować.  Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym nad którymi patronat objął Prezydent Wałbrzycha realizuje UKTS CORDEX , jedyny w Wałbrzychu klub, stowarzyszony w Federacji Tańca Sportowego, a wałbrzyska impreza jest kwalifikacją do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym FTS. Trzeba tu dodać , że dla par tanecznych jest to początek drogi do uczestnictwa w Mistrzostwach Europy i Świata , Światowej Federacji Tańca Sportowego [WDSF]. Głównym celem Organizatora: Dolnośląskiego Związku Sportu Tanecznego jest wyłonienie reprezentacji Dolnego Śląska na Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2014 w stylach: latynoamerykańskim i standardowym.  W przedpołudniowej części imprezy przeprowadzony będzie Turniej Kwalifikacyjny dający parom tanecznym możliwość przekwalifikowania do wyższej klasy sportowej. Impreza jest także jednym z elementów realizacji celów statutowych Federacji Tańca Sportowego w zakresie popularyzacji tańca. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sporcie Tanecznym wpisane zostały do tegorocznego kalendarza imprez World Games. 12 stycznia 2012 roku prezydent IWGA Ron Froehlich ogłosił, że Wrocław będzie gospodarzem jubileuszowej, X edycji The World Games w 2017 roku. W Światowych Igrzyskach Sportów 2017 zaprezentują się dyscypliny, które obecnie nie są reprezentowane na IO. TWG to druga (po letniej Olimpiadzie) co do wielkości impreza sportowa na świecie. Trwa 10 dni. Do Wrocławia przyjedzie około 4000 zawodników. To dopiero jednak za trzy lata… Teraz Wrocław przygotowuje się do Igrzysk. Odbywają się kolejne imprezy przygotowujące Miasto do tego wielkiego, pozaolimpijskiego święta sportu. 30 listopada br. World Games na jeden dzień opuszcza Wrocław i.. przemieszcza się pod Chełmiec. Tego dnia w Wałbrzychu odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym. Wielkiemu miłośnikowi tańca Markowi Szewczykowi – twórcy wałbrzyskiej Szkoły Tańca CORDEX- udało się przekonać Wrocławski Komitet Organizacyjny, by wpisać Mistrzostwa w kalendarz imprez World Games i… przez ten , jeden dzień Wałbrzych stanie się Stolicą światowego sportu pozaolimpjskiego. Przedsprzedaż kart wstępu realizowana jest w siedzibie Szkoły Tańca Cordex przy ul Armii Krajowej 43 w Wałbrzychu . Telefoniczna informacja w tej sprawie jak również w sprawie turnieju pod numerem: 509 590 055.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top