Młodzi Mistrzowie Polski w wyciskaniu

Młodzi Mistrzowie Polski w wyciskaniu

w Sport

Dwa złote medale zdobyli zawodnicy z Głuszycy podczas XXI Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Głuszycy wystartowali w nich po raz pierwszy. – Słynne powiedzenie- trening czyni mistrza właśnie się potwierdziło- mówi trener Mistrzów Polski Jacek Kędzierski. Godziny treningu, potu, a czasem nawet łez i sportowej złości, przyniosły sukces, który jest motorem napędzającym do dalszej pracy. W kategorii wiekowej juniorek i juniorów do lat 18 dwa złote medale oraz dwa miejsca blisko podium, to ogromny sukces wszystkich podopiecznych Jacka Kędzierskiego. Przedstawiamy osiągnięcia Mistrzów Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Sztangi Leżąc:

– Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 84 kg została OKTAWIA PARTYKA, wyciskając sztangę ważącą 55 kg. – Mistrzem Polski w kategorii wagowej do 53 kg został KAMIL RUTKOWSKI, wygrywając pewnie z wynikiem 65 kg. – Na IV miejscu w Polsce w kategorii wagowej 52 kg uplasowała się Wioletta Sobczak, uzyskując wynik 50 kg.- V miejsce w Polsce w kategorii wagowej do 66 kg zajął Kamil Dec, zaliczając pewnie 95 kg.Już w maju odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 16 i będzie to okazja do poprawienia swoich wyników oraz powiększenia dorobku medalowego. Gratulujemy sukcesu zawodnikom oraz trenerowi.

 

 

 

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Cztery medale zdobyte

Za nami pierwsza historyczna runda otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet młodziczek

Warcabowy Turniej

Uczniowie klasy III w szkole podstawowej w Witkowie wzięli udział w dwudniowej

Młody, ale bardzo zdolny

Starosta Krzysztof Kwiatkowski wraz z wicestarostą Iwoną Frankowską i członkiem zarządu Mirosławem
Go to Top