młodzież świadoma

Młodzież aktywna, młodzież świadoma

w Aktualności

„Aktywni dla klimatu” to kolejna ciekawa inicjatywa, w której biorą udział uczniowie Zespołu Szkół nr 5. Jej głównym celem jest pokazanie, w jaki sposób człowiek niekorzystnie wpływa na klimat i jakie mogą być tego konsekwencje w perspektywie czasu.

Ogólnopolski konkurs „Aktywni dla klimatu” skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, oraz średnich, a sam projekt zgodnie z założeniami ma pokazać, a w rezultacie uświadomić młodym ludziom, jakie mogą być negatywne skutki zmian naszego klimatu. Cel przedsięwzięcia jest jeden, ale metod prezentujących powyższe zagadnienie wiele. Eko-logistycy, a więc drużyna reprezentująca „mechanika”, przygotowali bowiem szereg interesujących działań, z których część została już zrealizowana na terenie placówki przy ulicy Ogrodowej, a inne w lokalnym środowisku. Za nami pokaz mody z recyklingu, prezentacja alternatywnych źródeł energii czy inscenizacja bajek w przedszkolu. Ponadto uczniowie „odpytywali” wałbrzyszan z wiedzy dotyczącej zmian klimatycznych – wyniki zbiorcze ankiety zostaną przedstawione na stronie konkursu.

To jednak nie koniec zaplanowanych działań podopiecznych Nataszy Grabińskiej – nauczyciela ZS nr 5. W dalszej części konkursu młodzież zajmie się zbiórką elektro-odpadów. Stąd apel przedstawicieli „mechanika” o dostarczenie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (tel. 509-402-183) niepotrzebnego sprzętu elektrycznego, który często zalega w naszych piwnicach czy na strychach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top