Młodzież na medal

Młodzież na medal

w Sport

Wałbrzyscy kibice emocjonują się występami Victorii PWSZ, która jako beniaminek zajmuje 4 miejsce w I lidze, choć jeszcze niedawno plasowała się tuż za liderem z Wyszkowa. Niejako w cieniu seniorów świetnie spisują się młodzieżowe zespoły Victorii, które w komplecie wywalczyły medale mistrzostw Dolnego Śląska.

W lidze młodzików doskonale zaprezentowali się podopieczni Radosława Ostrowskiego. Jego zespół zdobył srebrny medal mistrzostw Dolnego Śląska ustępując jedynie rówieśnikom z Milicza. Drugie miejsce w województwie oznacza, iż wałbrzyszanie wystąpią w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które w dniach 20 – 22 marca odbędą się w opolskiem. Występujący pod szyldem Victorii PWSZ młodzicy są na co dzień uczniami Publicznego Gimnazjum nr 11 i reprezentują działający przy szkole Siatkarski Ośrodek Szkolny, który ściśle współpracuje z wałbrzyskim klubem.

Victoria PWSZ: Kacper Jakubina, Krzysztof Bernaś, Kacper Laskowski, Marcel Mikulski, Dawid Ferdynus, Dawid Hiszpański, Jakub Fujar, Patryk Jancik, Miłosz Ryszawy, Kacper Zawadzki, Oktawian Sowiński, Piotr Bołoz, Marcin Pajdzik. Trener: Radosław Ostrowski

Wyczyn chłopców Ostrowskiego to nie jedyny sukces młodzieży Victorii. Juniorzy wywalczyli bowiem brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska i w rezultacie również awansowali do ćwierćfinałów MP, które w ten weekend odbędą się w Gdańsku. Podobnie wypadli kadeci, którzy także zajęli 3. miejsce w województwie i za tydzień wystąpią w Gorzowie Wlk. w ćwierćfinałach MP. Warto dodać, iż za wynikami juniorów stoi praca trenera Janusza Ignaczaka, a kadetów – Jacka Sobczyka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top