Młodzież w roli głównej

Młodzież w roli głównej

w Sport

Ostatni weekend roku szkolnego przyniósł wiele końcowych rozstrzygnięć z tenistami KT Szczawno-Zdrój w roli głównej. Mowa o Szczawieńskim Wielkim Szlemie, a także godnych odnotowania występach Krystiana Pniewskiego, Marcela Dzieło, Zuzanny Żygadło oraz Gabriela Wójcickiego

Z grona relacjonowanych w artykule imprez tenisowych tylko jedna miała miejsce w uzdrowisku. W niedzielę odbył się trzeci turniej z cyklu Szczawieński Wielki Szlem, tym razem pod nazwą Wimbledon Zdrój. Jak na młodych graczy przystało, rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. W czerwonej, czyli najmłodszej grupie bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Figlak z KT Szczawno-Zdrój, która z kompletem zwycięstw stanęła na najwyższym stopniu podium wyprzedzając Lenę Nowik z Wałbrzycha oraz Szymona Kocura, również przedstawiciela klubu z uzdrowiska. W kategorii pomarańczowej, w której zmagania toczyły się na 3/4 kortu, najlepsza okazała się Oliwia Dróżdż z KT Szczawno-Zdrój pokonując w finale Franciszka Halickiego ze Świdnicy. Trzecie miejsce przypadło wspomnianej Zuzi Figlak, która tym samym po raz drugim znalazła się na „pudle”. W grupie zielonej zawody przyniosły wygrane faworytów – u dziewcząt po raz kolejny triumfowała Julia Hoffmann z KT Szczawno-Zdrój przed Aleksandrą Mrzygłód z Bielawy oraz Jessicą Gawrysiak ze Świdnicy. Wśród chłopców natomiast 1. miejsce przypadło w udziale Maciejowi Słowikowi ze Szczecina, który na finiszu wyprzedził Filipa Kosińskiego oraz Mikołaja Rochowiaka, obaj z miejscowego klubu. Kolejny, ostatni turniej szlema – US Szczawno odbędzie się we wrześniu. Po nim poznamy najlepszych graczy całego cyklu.

W podwrocławskim Smolcu rozegrano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. Udany występ zanotował nasz Krystian Pniewski, który w singlu dotarł do półfinału zajmując ostatecznie 3. miejsce. Natomiast w deblu grając w parze z Franciszkiem Wołchowiczem z Wrocławia nie miał sobie równych w całej imprezie.

Złotoryja gościła najlepszych młodzików Dolnego Śląska organizując mistrzostwa regionu. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Szczawna-Zdroju, którzy byli wyróżniającymi się zawodnikami imprezy. W turnieju chłopców Marcel Dzieło dotarł do fazy ćwierćfinałowej singla, aby wraz z Bartłomiejem Rosiem z ZTT Złotoryja zwyciężyć w grze podwójnej. Jeśli chodzi o dziewczęta, to również w ćwiartce singla zameldowała się Zuzanna Zygadło, natomiast w deblu wraz z Hanną Koczan z KKT Wrocław wywalczyła tytuł wicemistrzowski.

Aż do Kołobrzegu udał się najwyżej sklasyfikowany spośród szczawieńskich skrzatów – Gabriel Wójcicki. Podopieczny Roberta Kosińskiego wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, który był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski do lat 12. Kołobrzeskie zawody prowadzone były systemem grupowym, a przedstawiciel uzdrowiska dotarł do ścisłego finału, w którym musiał uznać wyższość Jakuba Kawałkowskiego z Zielonej Góry. Dzięki temu Gabryś otrzymał „dziką” kartę, która upoważnia go do startu w turnieju głównym Mistrzostw Polski.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top