Mocny akcent na koniec sezonu

Mocny akcent na koniec sezonu

w Sport

Podczas X rundy Pucharu Dolnego Śląska w Cross Country, aż 4 naszych zawodników wywalczyło miejsca na podium w klasach Młodzik i Junior.

Na pięknym torze motocrossowym w Olszynie Lubańskiej odbyła się ostatnia rudna tegorocznego Pucharu Dolnego Śląska, w którym rywalizowało łącznie ponad 200 zawodników, również zagranicznych. W klasie Młodzik na motocyklach o poj. 85 cm3 startowało trzech naszych zawodników: Daniel Iwanik, Kacper Borkowski i Krystian Szostak, natomiast w klasie Junior na motocyklach 125 cm3 dwóch zawodników: Oskar Babiarz i Marcin Wołek, który trenuje w naszej sekcji zaledwie od dwóch miesięcy.

Młodzi zawodnicy ścigali się na torze przez godzinę, pokonując w tym czasie średnio 25 okrążeń. Tor był wymagający i bardzo trudny technicznie, jednak nasi zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie i nie było widać po nich najmniejszych oznak zmęczenia. Niestety nie ominął nas jednak pech. W klasie Młodzik szansę na zwycięstwo mieli Krystian i Daniel, którzy utrzymywali bardzo wysokie tempo, kontrolując przebieg wyścigu. Niestety w motocyklu Krystiana zatarł się tłok i nie mógł już kontynuować jazdy, natomiast Daniel dał się ponieść emocjom i na jednym z wyskoków zaliczył upadek. Po nim miał problemy z odpaleniem motocykla i systuacje ten wykorzystał inny zawodnik uzyskując przewagę, która była już przez Daniela nie do odrobienia i ostatecznie zajął on II miejsce. Bardzo równo i pewnie jechał kolejny nasz zawodnik Kacper Borkowski, który dysponując najsłabszym motocyklem w stawce wywalczył najniższy stopień podium. W klasie Junior już od samego startu pewnie prowadził Oskar Babiarz. Nie dawał rywalom żadnej nadzieii sukcesywnie zwiększając swoją przewagę. Pod koniec wyścigu w Hondzie Oskara skończyło się sprzegło, w związku z czym musiał wycofać się z wyścigu na okrążenie przed meta. Jednak uzyskana przewaga nad pozostałymi rywalami i tak spowodowała, że Oskar zajął I miejsce w swojej klasie.

Drugi z naszych zawodników – Marcin Wołek pokazał ducha walki. Nie posiada jeszcze takich umiejętności i nie jest jeszcze tak przygotowany kondycyjnie jak jego bardziej doświadczeni koledzy, ale mimo zmęczenia dojechał na metę na III miejscu.

Wynik naszych zawodników:

Klasa Młodzik:

II miejsce – Daniel IwanikIII miejsce – Kacper BorkowskiV miejsce – Krystian Szostak

Klasa Junior:I miejsce – Oskar BabiarzIII miejsce – Marcin Wołek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Cztery medale zdobyte

Za nami pierwsza historyczna runda otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet młodziczek

Warcabowy Turniej

Uczniowie klasy III w szkole podstawowej w Witkowie wzięli udział w dwudniowej
Go to Top