Mogą mówić o wielkim szczęściu

w 112

Policja ustala w jaki sposób nastolatkowie weszli w posiadanie kluczyków do samochodu osobowego, który rozbili na ul. Daszyńskiego.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków drogowych. Dlatego też policjanci cały czas apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy i prowadzą wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. W sobotę na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego mundurowi zorganizowali akcję „Prędkość”. Nikt tego dnia nie utracił prawa jazdy za jej przekroczenie o powyżej 50 km/h, ale na Białym Kamieniu niestety doszło do poważnego wypadku drogowego.

W sobotę – od godzin porannych do późnych godzin nocnych – funkcjonariusze dokonali 50 kontroli drogowych i ujawnili 17 wykroczeń, które dotyczyły właśnie przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Wałbrzych oraz powiat wałbrzyski, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, ale niestety na ul. Daszyńskiego w wyniku niedostosowania przez kierującego pojazdem prędkości do panujących warunków na drodze, doszło do wypadku drogowego, a poszkodowani w zdarzeniu zostali dwaj nastolatkowie, w tym jeden z nich miał poważne obrażenia ciała. Funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy ustalają obecnie w jaki sposób 16-latek nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami wszedł w posiadanie kluczyków do samochodu osobowego i wyjechał nim drogę wraz z 13-letnim pasażerem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top