Mój Ruch nie ma długów

Mój Ruch nie ma długów

w Aktualności

– Lepszy Palikot z wibratorem niż Napieralski bez jaj – tymi słowami Janusz Palikot odpowiedział nam na pytanie jak ocenia tandem – On poseł z wibratorem oraz kandydatka z numerem jeden w naszym okręgu na jego liście, lekarz ginekolog z Dzierżoniowa. Korzystając z okazji i wizyty byłego posła w Wałbrzycha zadaliśmy mu kilka pytań.

„PiS szkodzi interesom Polski"

Rozmowa z Januszem Palikotem

– Z czym kojarzy się Panu Wałbrzych?

– Niestety z kupowaniem głosów, biedaszybami, dużym bezrobociem, upadkiem dużych zakładów górniczych i korupcją samorządową. Przykro mi to mówić, ale podkreślam po raz kolejny, niestety przez ostatnie lata do Warszawy docierały do nas tylko te złe informacje.

– Z niczym dobrym?. Nie docierały do Pana pozytywne informacje?

– Przebijają się niestety tylko te niedobre. Ta fala musi przejść i minąć. Jeśli było kupowanie głosów, wyprowadzanie pieniędzy ze spółek miejskich do działaczy politycznych, filmy, na których widzieliśmy jak ludzie, w jakich warunkach wydobywają węgiel z biedaszybów, to są najbardziej wstrząsające obrazy. Wałbrzych musi powalczyć o zmianę. To w tutaj powinna się narodzić, powstać karta czystości życia publicznego, jak odnowić życie polityczne i samorządowe. Bo Wałbrzych nie może zostać z negatywnymi opiniami.

– Może trochę przewrotnie, ale do nas, do Wałbrzycha docierały natomiast informację, że partia Palikota jest zadłużona po uszy.

– To oczywiście nieprawda. Ruch Palikota nie ma żadnych długów.

– Zapewnia Pan, że na pewno nie zawiąże koalicji PiS-em. Do niedawna w Wałbrzychu rządziła koalicja POPiS. Wtedy kiedy był Pan członkiem partii Donalda Tuska. Czy Pana zdaniem tu na dole, w samorządach, istnieje możliwość współpracy bez względu na partyjna przynależność? Czy w miastach i powiatach może być realizowana inna polityka niż w Warszawie? – Nie jestem za tym, aby upartyjniać nadmiernie samorządy. Nie zmienię jednak swojej opinii. Nawet na poziomie samorządowym z PiS-em nie zawrzemy żadnej koalicji. Uważamy, że PiS szkodzi polskim interesom. Konfliktuje nas z Niemcami i Unią Europejską czyli z tym, od czego zależy dobrobyt Polaków.

– Na listach PiS-u w Wałbrzychu jedynką jest były szef ABW.

– Nasz lista w Wałbrzychu pokazuje, że my postępujemy inaczej. Nasi kandydaci są stąd, z tych miast. Ale największym problemem Bogdana Święczkowskiego jest nie to, że jest z Górnego Śląska, ale fakt, że to były szef ABW. Na litość boską. Służby specjalne, prokuratura, CBA, ABW, ci ludzie mają być bezpartyjni. Jaka jest wiarygodność agenta Tomka czy szefa ABW z czasów Ziobry i Kaczyńskiego?. To pokazuje, że państwo było wykorzystywane, a te służby służyły do walki politycznej. To niezgodne z konstytucją, z demokracją, z czymkolwiek. Nie ma na to usprawiedliwienia. To skandal.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top