Motohałda 2012

Motohałda 2012

w Galeria/Sport

Przed nami kolejna edycja Motohłady, która z roku na rok staje się coraz bardziej znaną i prestiżową imprezą. W tym roku udział w zawodach weźmie około 150 zawodników z kraju, Niemiec oraz Czech. Zobacz na zdjęciach poniżej jak wygląda ta impreza….

W dniach 28-29.04.2012 po raz piąty w Wałbrzychu odbędzie się Motohałda V Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej z cyklu Cross Country – tym razem jako I i II runda – czyli zawody otwierające cały cykl Mistrzostw w sezonie 2012. Tak jak ostatnio, zawody odbędą się w wyjątkowej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec" oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław", a zawodnicy wystartują ze stadionu przy ul. Sportowej na Sobięcinie.O atrakcyjności ukształtowania terenu i wyjątkowej trasie mieli już okazję przekonać się zawodnicy startujący w poprzednich edycji imprezy. Ich wrażenia i satysfakcja z udziału w wałbrzyskich zawodach mówiły same za siebie. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża i duża różnica wzniesień – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej. W lipcu 2011 po wałbrzyskiej trasietrenował swoim „dakarowym" KTM-em Kuba Przygoński z ORLEN Teamu, który zafascynowany stwierdził, że trasa przypomina mu niektóre odcinki specjalne w Argentynie. Ostatnie zawody obejrzało ponad 3 tys. fanów i sympatyków, którzy byli pod wielkim wrażeniem umiejętności startujących zawodników, a sama impreza zakończyła się dużym sukcesem pod względem organizacyjnym, medialnym i promocyjnym – Wałbrzych został okrzyknięty stolicą Polski w Cross Country i polskim Hell Gates – jako analogia do najtrudniejszych na świecie zawodów motocyklowych typu cross country rozgrywanych w USA w Kalifornii pod ta właśnie nazwą.

W zawodach udział weźmie około 150 zawodników z kraju, Niemiec oraz Czech, którzy na wałbrzyskiej ziemi będą walczyć o cenne punkty w kwalifikacji generalnej sezonu Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej.Na kibiców czeka mnóstwo emocji, atrakcji i na pewno spora dawka adrenaliny. Na trudnej i widowiskowej trasie będzie można zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie i popisy ekstremalnej jazdy zawodowców na motocyklach i quadach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

Ludzie z pasją

– Lubię czasami poleżeć i oglądać, jak fruwają nad domem – mówi
Go to Top