My Wam jeszcze pokażemy

My Wam jeszcze pokażemy

w Aktualności

– Kto jest na liście Sojuszu do europarlamentu? Na ile mandatów liczycie? – Chcemy osiągnąć taki wynik, który da nam dwa mandaty z regionu dolnośląsko-opolskiego. Listę otwiera obecna eurodeputowana Lidia Geringer de Oedenberg, a zamyka Sergiusz Najar. To doświadczony i bardzo wykształcony człowiek. W latach 2002-2004 był wiceministrem spraw zagranicznych, a wcześniej wiceministrem infrastruktury.

– Z jakim programen idziecie do tych wyborów?

– Nasza kampania będzie oparta o manifest europejskich socjalistów. Partia ta ma bardzo duży dorobek. Efektem ich działań w Europie jest polityka społeczna, socjalna oraz obowiązujące w tym zakresie standardy. Będziemy opierać się na ich programie. Sojusz Lewicy Demokratycznej akceptuje standardy Unii Europejskiej w zakresie praw wolności obywatelskiej oraz polityki społecznej i socjalnej zawartej w karcie praw podstawowych.

– Ale też chyba jaki jedyni nie wystawiacie kandydata z Wałbrzycha.

– Na Dolnym Śląsku jest 28 powiatów. Kilkanaście na opolszczyźnie. Trudno zatem, aby każde miasto, każdy powiat miał swojego reprezentanta. Myślę, że Wałbrzych, a przede wszystkim wałbrzyska lewica pokaże jeszcze na co ją stać. Najpierw jednak wybory do europarlamentu. 

– Poseł Zbigniew Chlebowski z PO liczy na cztery mandaty w tym okręgu. SLD na dwa. Podobnie PiS. Cztery plus dwa, plus dwa to już osiem. A mandatów sześć może siedem. Trzeba będzie pożyczyć mandat z innego okręgu.

– Ktoś się więc przeliczy. Wybory europejskie charakteryzują się innymi prawami niż wybory parlamentarne czy samorządowe. Tu wyborcy świadomie wybierają konkretną osobę.

– A czy to nie są wybory popularności? Na listach PO Danuta Hubner i Marian Krzaklewski. Prawie jak woda i ogień.

– Wątpię czy Marian Krzaklewski, który nie jawi się jako mąż stanu ani osoba kojarzona z Unia Europejską, czego nie można akurat zarzucic Danucie Hubner, jest dobrym kandydatem. Wydaje mi się, że tutaj Platforma Obywatelska mocno się przeliczy.

– Dlaczego Danuta Hubner wybrała PO, a nie SLD?

– Myślę, że ona o tę ofertę sama mocno zabiegała.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top