Na odpoczynek jeszcze poczekają

Na odpoczynek jeszcze poczekają

w Sport

Mowa o piłkarzach Górnika Wałbrzych, którzy choć w miniony weekend zakończyli tegoroczne zmagania, to jednak dopiero w przyszłym tygodniu rozpoczną przerwę świąteczną. Na boisko powrócą tuż po Nowym Roku, a w ramach przygotowań zagrają z naprawdę atrakcyjnymi rywalami, w tym Górnikiem Łęczna, przedstawicielem T-mobile Ekstraklasy.

Aż do 11 grudnia wałbrzyszanie będą w cyklu treningowym, choć ostatni mecz rozegrali w minioną sobotę, kiedy to pokonali Limanovię Limanowa 1:0, dzięki czemu opuścili ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Rozpoczęcie przerwy świątecznej nie oznacza jednak całkowitego rozbratu z futbolem, gdyż każdy z graczy otrzyma rozpiskę indywidualnych treningów przygotowanych przez trenera Jerzego Cyraka. Tuż po Nowym Roku biało-niebiescy powrócą do zajęć, w tym na początku przygotowań przejdą specjalistyczne badania. Zaledwie kilkanaście dni później naszych czeka pierwszy sparing, w którym zmierzą się z niezwykle atrakcyjnym przeciwnikiem, czyli wspomnianym Górnikiem Łęczna, który na obiektach Aqua-Zdroju szykować będzie formę do odsłony rewanżowej Ekstraklasy. Kolejni przeciwnicy prezentują się zresztą równie interesująco, gdyż chłopcy Cyraka zmierzą się z I-ligowcami, a więc: Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica oraz GKS-em Katowice.

Niestety, na razie trudno powiedzieć czy w składzie Górnika dojdzie do jakichkolwiek zmian personalnych. – Jeśli chodzi o zmiany w składzie, to nasza sytuacja jest chyba najgorszą w lidze. W sprawie ewentualnych wzmocnień będę rozmawiał z zarządem i dopiero wtedy ustalimy pewne kwestie. W minionym tygodniu mieliśmy testy, które miały wyłonić utalentowanych graczy z regionu, jednak żaden z zawodników nie jest tym, który mógłby wzmocnić nasz zespół. Będziemy poszukiwać dalej. Czy będzie nas stać na poszukiwania poza Dolny Śląsk, to się okaże, choć będzie bardzo trudno- poinformował szkoleniowiec wałbrzyszan.

Sparingpartnerzy Górnika:

14 stycznia: Górnik Łęczna

27 stycznia: Nielba Wągrowiec

4 lutego: Zagłębie Sosnowiec

11 lutego: Zagłębie Lubin

14 lutego: Miedź Legnica

18 lutego: GKS Katowice

21 lutego: Chrobry Głogów

28 lutego: Karkonosze Jelenia Góra

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top