Na straży ekologii

Na straży ekologii

w Aktualności

Piosenki o tematyce ekologicznej, występy taneczne oraz przedstawienia teatralne przygotowane przez dzieci i młodzież z pięciu gminnych świetlic towarzyszyły zorganizowanemu w Czarnym Borze konkursowi „Na staży ekologii".

Ekologiczna rywalizacja była jednym z przedsięwzięć w ramach realizowanej od kilku miesięcy w gminie Czarny Bór Akcji Edukacyjnej „Cztery pory roku w ekologicznym oku" dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. – Ważne jest, aby świadomość ekologiczna była wpajana dzieciom i młodzieży od najmłodszych lat. A realizacja tego typu przedsięwzięć, polegających m.in. na nauce poprzez zabawę, świetnie sprzyja rozwojowi postawy proekologicznej – mówił Adam Górecki, wójt gminy. Do świetlic trafiły nagrody rzeczowe w formie klocków edukacyjnych.

Gmina Czarny Bór w marcu 2014 r. podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na realizacje zadania: Akcja Edukacyjna „Cztery pory roku w ekologicznym oku". Zadanie obejmowało realizację działań proekologicznym w placówkach oświatowych oraz świetlicach wiejskich na terenie gminy Czarny Bór od marca do listopada 2014 r. Całkowita wartość zadania wyniosła 35.822,50 zł przy dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w kwocie 32.180,00 zł. W ramach projektu dzieci i młodzież brali udział w przedsięwzięciach i konkursach, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dotyczącej ochrony środowiska.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top