Najdłuższy Rock Garden w Polsce!

w Aktualności/Region/Sport/Walim

Trasa rowerowa BIKE PARK WALIM MTB – Cross Cuntry wzbogaciła się o nowy element – Rock Garden, czyli przeszkodę składającą się ze sporych kamieni. Sekcja ta jest obowiązkowym elementem technicznym jazdy podczas organizacji zawodów rowerowych MTB XC. Cieszy się również największą popularnością wśród kibiców, ze względu na spektakularny i widowiskowy charakter. Trzeba podkreślić, że odcinki Rock Garden nie wybaczają błędów zawodnikom.

Tym bardziej miło nam się pochwalić, że Walimski Rock Garden jest tak długi, że można śmiało określić go Najdłuższym Rock Gardenem w Polsce.

BIKE PARK WALIM MTB – Cross Cuntry to wymagająca, trudna trasa. Na odcinku o długości 3,5 km znajduje się ponad 20 różnego rodzaju zbudowanych elementów technicznych – od łatwych do wyjątkowo trudnych, min.: sztajfy, strome zjazdy, rock gardeny , mega pump track, kamienna pułapka, mostki, hopy i dropy, przeszkody typu „north shore” (drewniane konstrukcje do szkolenia techniki jazdy rowerem) i wiele innych. Dodatkowym elementem Bike Parku jest sekcja zjazdowa o długości 4,0 km, której początek znajduje się na Przełęczy Walimskiej i prowadzi bezpośrednio do Walimia. Trasa jest na stałe oznakowana charakterystycznymi niebieskimi słupkami z umieszczonymi na nich strzałkami kierunkowymi.

Bike Park położony jest w centrum Walimia przy parkingu Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu. Tu można zaparkować samochód oraz skorzystać z dostępnego zaplecza sanitarnego. Trasa jest dostępna dla wszystkich, jednak nie jest to ona typowo rekreacyjna. Korzystający muszą posiadać podstawowe umiejętności poruszania się rowerem w trudnym terenie górskim. Chcemy, żeby zawodnicy, kluby, miłośnicy rowerów przyjeżdżali do Walimia i mogli trenować. Tutaj organizowane są również zawody typowe dla charakteru infrastruktury tj. zawody MTB Cross Country czy Eliminator xc.

Bike Park Walim MTB powstał dzięki zaangażowaniu członków lokalnej drużyny rowerowej MTB Walim Team oraz pomocy młodzieżowej drużyny MB Walim Team Junior, a inicjatorem budowy oraz ciągłej modernizacji tej atrakcji jest Artur Jarczok.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top