później reszta...

Najpierw PSL, później reszta…

w Aktualności

– Jeśli PiS pójdzie po rozum do głowy i będzie chciał to serdecznie namawiam ich do poparcia naszego kandydata – mówi marszałek Grzegorz Schetyna. Zapewnia, że zarząd Platformy Obywatelskiej nie będzie ingerował w samorząd. – Sprawy wałbrzyskie będą rozstrzygane w Wałbrzychu – daje słowo.

Trzy pytania do marszałka Grzegorza Schetyny

– Czy obecny koalicjant rządowy, Polskie Stronnictwo Ludowe będzie w tych wyborach waszym partnerem i pojawi się na wspólnych listach?- W kampanii wyborczej będziemy współpracować, ale też walczyć o własne głosy. Liczę, że spotkamy się w sejmikach, radach powiatów oraz miast. PSL będzie dla nas zawsze pierwszym wyborem jeśli chodzi o koalicję.

– Wałbrzychem rządzi koalicja POPiS. Wyobraża Pan sobie, aby na przykład w drugiej turze Piotr Kruczkowski otrzymał ponownie poparcie członków partii Jarosława Kaczyńskiego?- Sprawy wałbrzyskie będą rozstrzygane w Wałbrzychu. Jako Platforma Obywatelska dajemy na to gwarancję. Myślę, że wałbrzyszanie wybiorą najlepszego prezydenta czyli Piotra Kruczkowskiego. Kto jeszcze będzie go popierał i będzie chciał? Jeśli PiS pójdzie po rozum do głowy i będzie chciał serdecznie namawiam. Natomiast późniejsza współpraca prezydenta z radnymi to kwestia osób, które wybierzemy.

– Jaka to będzie kampania w wykonaniu Platformy Obywatelskiej?- Bardzo mocno regionalna. Będzie nam zależeć na wyborach do sejmiku. Pokażemy ludziom, że ważna jest współpraca między administracją rządową, a samorządową. Jak ma to miejsce w przypadku Orlików czy remontów dróg. Przygotujemy cały program dla Dolnego Śląska. To będzie rozwinięcie tego, co zaczęliśmy w 2006 roku. Chociażby kwestii przekształceń służby zdrowia oraz infrastruktury drogowej. Myślę tu o S-3. To droga, obok A- 4, dająca nam dobrą komunikację północ – południe. Musimy przypilnować drogi S-5 i S-8 tj. Wrocław – Poznań i Wrocław – Warszawa. Dokończenie kwestii obwodnicy Wrocławia. Wiadomo, jak jest ona ważna dla komunikacji całego regionu. To również dalsze inwestycje w młodzież i kolejne miejsca pracy. Dolny Śląsk jest miejscem, do którego przychodzą inwestorzy. I to będziemy dalej wspierać. Tego jest naprawdę wiele. Liczymy, że będziemy mogli to wszystko kontynuować przez kolejne cztery lata.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top