Największa Orkiestra na świecie

w Czarny Bór/Powiat

Kolejny, 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Razem z Jurkiem Owsiakiem i jego fundacją zagrają wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie. W tym roku zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. Z WOŚP zagra Wałbrzych i gminy powiatu wałbrzyskiego.

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem organizatorzy skupiają się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.  W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych,     endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych,    egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne czy    polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego. – Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów – mówi Tomasz Grochowski  z Centrum Zdrowia Dziecka. Przypomnijmy: W ciągu 28. Finałów WOŚP zebrano ponad 1,3 miliarda złotych.

W tym roku tradycyjne orkiestrowe puszki będzie można znaleźć w różnego rodzaju punktach. Dzięki zaangażowaniu sztabów i firm jest ich w Polsce niemal 7 tysięcy. Sztabowa Puszka Stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, taka sama, kolorowa i wyjątkowa, jak te wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu – np. sklepu, zakładu fryzjerskiego, biblioteki czy barbera. Zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych może odbywać się do końca stycznia. Lista miejsc, w których się  znajdują dostępna jest na stronie wosp.pl

Do Finału gotowy jest już Wałbrzych. Na stronie internetowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury można znaleźć linki do licytowanych przedmiotów. Wśród nich, piękne złote serduszko, z grawerem. To coroczny prezent dla Orkiestry od mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigiela. Niezmiennie podczas finału odbędzie się akcja pobierania krwi. – Zapraszamy 31 stycznia 2021r. (niedziela), jak co roku będziemy czekać na Dawców w Ambulansie na terenie Starej Kopalni w godz. 11:00 – 15:00 – mówią członkowie sztabu. Przypominamy, że krew może oddać każda pełnoletnia osoba, zdrowa i ważąca minimum 50 kg. Szczegóły na stronie www.rckik.walbrzych.pl

Z Jurkiem Owsiakiem ponownie zagra Czarny Bór. Wolontariusze na Trójgarbie, wirtualna eSkarbonka, czarnoborskie pierogi, a do wylicytowania m in. lot balonem, lot samolotem czy złote serce – to tylko część niespodzianek przygotowanych przez członków czarnoborskiego sztabu WOŚP. Ze względu na obostrzenia covidowe tegoroczna Orkiestra zagra oczywiście inaczej niż zwykle. Choć nie będzie hucznych imprez, to jednak każdy kto zechce wesprzeć WOŚP będzie miał taką możliwość. Czarnoborskich wolontariuszy spotkać będzie można już w sobotę (30 stycznia) na obleganej przez turystów Górze Trójgarb więc drodzy turyści na pieszą wędrówkę przygotujcie nie tylko dobre buty, ale też gorące serca i portfele. Tradycyjnie, podczas Wielkiego Finału (31 stycznia) wolontariusze kwestować będą na terenie całej Gminy. Spotkacie ich zwłaszcza w okolicy świetlic wiejskich oraz pod czarnoborskim Centrum Kultury, gdzie dodatkowo będzie możliwość zaopatrzenia się w smakowite i uwielbiane w całym regionie, czarnoborskie pierogi oraz domowe wypieki (oczywiście na wynos). Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to także licytacje. W tym roku, zgodnie z wytycznymi Fundacji, licytacje odbędą się tylko i wyłącznie za pośrednictwem aukcji Allegro oraz telefonicznie. Co to oznacza? W dniu Wielkiego Finału B+CK zamieni się w centralę telefoniczną. Oferty licytacyjne przyjmowane będą pod nr tel.: 730 -820-033, 666-217-136, 666-217-142, a relacje z licytacji dostępne będą na oficjalnym fanpage B+CK.Telefonicznie czarnoborski sztab wylicytuje: m in. gadżety WOŚP (koszulki, kubeczki, kalendarze i inne), voucher na tort okolicznościowy, warsztaty Einsteina, serwis klimatyzacji, wymianę opon, usługi fryzjerskie, koszulkę UKN Melafir itp. Na Allegro natomiast wylicytowane zostaną: złote serce, lot balonem, lot samolotem, wielkoorkiestrowa hulajnoga, Miś Gigant, warsztaty językowe, warsztaty serowara, maszyna do szycia SILVER CREST, zestaw gadżetów z Sejmu RP, Krasnal Jureczek i wiele, wiele innych.

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz kolejny  na aukcję wystawiony został  XIII-wieczny Zamek Grodno, położony w rezerwacie przyrody Góra Choina w Zagórzu Śląskim, w Gminie Walim. Przedmiotem aukcji jest: Tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno w 2021 r.- Jeśli marzy się Wam honorowe zarządzanie średniowiecznym Zamkiem Grodno, a przy tym chcecie wesprzeć cel 29. Finału WOŚP, by razem zagrać dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, to zapraszamy do licytacji – mówia pracownicy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Tytuł Honorowego Kasztelana uprawnia do nieograniczonych i nieodpłatnych wizyt w Zamku Grodno wraz z jedną osobą towarzyszącą, w ciągu całego roku w godzinach otwarcia obiektu, zwiedzania Zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej, w ramach której odkryjesz największe tajemnice jakie skrywa średniowieczna warownia oraz  zamieszczenia reklamy o wymiarach 1,5 m x 1 m w miejscu uzgodnionym z zarządcą Zamku Grodno, tj. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Wręczenie Tytułu wraz z Certyfikatem nastąpi podczas Jarmarku Średniowiecznego. Informacja o Honorowym Kasztelanie Zamku na stałe zostanie także umieszczona w Zamku Grodno, na specjalnie przygotowanej tablicy informacyjnej.

Do niedzielnego grania gotowy jest również Mieroszów. – W tym roku gramy nie w sali spotkań im. W. Szomańskiego MCK, ale w przepięknej zimowej scenerii mieroszowskiego Rynku. Będą licytacje, będzie wesoło, będzie kolorowo, będzie ciekawie, ale także bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi zaleceniami obowiązującymi w związku z pandemią COVID-19 – zapewniają organizatorzy. Na ulicach kwestować będą niezawodni wolontariusze. W niektórych miejscach w gminie Mieroszów ustawione zostały także stacjonarne skarbonki.  Podobne znajdują się w Szczawnie-Zdroju i na terenie innych gmin powiatu wałbrzyskiego.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top