Największa Orkiestra na świecie

Największa Orkiestra na świecie

w Aktualności

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Tak brzmi motto tegorocznego, XX finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Zobacz co będzie się działo w Wałbrzychu i okolicznych gminach.

WAŁBRZYCH

Dokładnie 80 wolontariuszy liczy tegoroczny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu. Na ulicach miasta będzie ich można spotkać już od godziny 6 rano. Jeżeli każdy z nas przekaże im 1 złotówkę, zbierzemy około 120 tysięcy złotych.

– Kwestujemy, aby można było zakupić najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Serce orkiestry znajdować się będzie w Galerii Victoria, która w tym roku jest współorganizatorem XX edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu. – Zaprezentują się grupy taneczne, wokalne i teatralne, będą koncerty, pokazy ratownictwa, walki boksu, nauka bezpiecznej jazdy, punkt medyczny, punkt krwiodawstwa, licytacje, widowiskowe światełko do nieba – zaprasza Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. WOŚPowa stacja krwiodawstwa rozpocznie pracę już o godz. 11.00. – Zachęcamy do oddawania krwi. Prawdziwe szaleństwo czeka nas od 15.00. Gwiazdą XX akcji Wałbrzych dla WOŚP jest Paweł Kukiz z zespołem Piersi, ale na scenie zobaczymy także między innymi laureatkę „Wałbrzych ma talent" Justynę Pielę – mówią organizatorzy. Każdy, kto chce wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, może przekazać do WOK przedmioty na licytację (Wałbrzych, Biały Kamień, Andersa 185, w godz. 9.00 – 18.00 pokój 6 i 13). Co w tym roku licytujemy? Przede wszystkim złote serduszko wykonane specjalnie na orkiestrę przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla i Zamek Książ. Będą także na aukcji między innymi: specjalny prezent z Brukseli przywieziony przez eurodeputowanego Jacka Protasiewicza, pióro prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, anioły (nagrodzone prace w Ogólnopolskim Konkursie Anioły muśnięcie skrzydeł), płyty DVD – Ogólnopolska Giełda Kabaretowa PrzeWAŁka z lat 2006 – 2011 i zaproszenia na PrzeWAŁkę 2012 roku, zaproszenia na IX Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, udział w zajęciach tanecznych w WOK dla dzieci w wieku 3 – 6 lat. Nie zabraknie oryginalnych wielkoorkiestrowych gadżetów.

BOGUSZÓW – GORCE

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, Zespół Szkół Samorządowych oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny powołały Sztab WOŚP, w ramach którego na terenie Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa kwestować będzie 50 wolontariuszy. Podczas XX finału odbędą się dwie imprezy charytatywne:

W sobotę  w boguszowskim Centrum Kultury zagrają zespoły: Sekret, Gemini oraz Bel Canto. Ponadto zobaczyć będzie można pokaz tańca w wykonaniu grupy Kingi Hyrsz oraz wysłuchać prezentacji muzycznych Zespołu „Boguszów 500". Specjalnie dla mieszkańców miasta Zespół Szkolno-Przedszkolny przygotuje kiermasz ciast oraz loterię fantową. To będzie również wyjątkowa okazja do spróbowania grochówki z kotła – oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. W niedzielę 8 stycznia  w bibliotece w Gorcach zagrają zespoły Sekret oraz Przepraszam. Zobaczymy także finalistę programu Mam Talent  – Piotra Saula (beatboxera z Wrocławia). Nie zabraknie też magii i czarów w wykonaniu prestidigitatora z Wrocławia Marka Kluza i popisów grup działających w MBP-CK. Czynne będą również kawiarenki WOŚP oferujące pyszne ciasta, kawę, herbatę (cena – wrzut do puszki). Obie imprezy zakończą się tradycyjnym „Światełkiem do Nieba" oraz pokazem grupy tańca z ogniaem Gorgona. – Każdy Finał WOŚP to przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla najbardziej potrzebujących, tak więc podczas XX Finału wszyscy grać będziemy na zakup urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Dlatego też jak co roku wystąpimy w roli „swatki" – pośrednika – podczas licytacji wielu atrakcyjnych przedmiotów i usług takich jak złote serce, weekendowy pobyt w Hoteliku Orański w Starej Morawie, usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz innych atrakcyjnych gadżetów, dochód z ich sprzedaży zasili wośpowe puszki – mówią wolontariusze z Boguszowa – Gorc.

WALIM

Z puszkami Orkiestry na ulicach pojawią się również wolontariusze z Walimia.

Od godziny 15.00 na parkingu przy pawilonach będzie można pobawić się przy muzyce, a zagra Zespół Volta oraz Laser. Będzie także możliwość zakupu misia – zabawki za 2 złote. Od 18.00 rozpoczniemy licytację, gdzie licytacji zostaną poddane np. koszulka WOŚP, kubek WOŚP i wiele innych ciekawych przedmiotów. – Wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy i zachęcamy do okazania dobrego serca przy licytacji – zachęcają w Walimiu. 

MIEROSZÓW

Aż trzy dni grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mieroszowie. Gwiazdą tegorocznego finału będzie znany w całym kraju zespół Jamal.

Wielkie granie tradycyjnie otworzyło Jam Session, w Piwniczce, w piątek 6 stycznia o godziny 19.00. W sobotni wieczór, o godzinie 20.00 rozpocznie się "Mieroszowski Koncert Finałowy", który odbywa się w przeddzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To chyba ewenement w skali kraju, ale dzięki temu mieroszowianie bawią się i zbierają datki dłużej, gdyż przychód z biletów zasila konto Fundacji. W jubileuszowym konkursie wystąpią zaprzyjaźnione zespoły z Danii, a także Red Bud z Wrocławia, Fofo i Veal z Mieroszowa. Gwiazdą koncertu będzie znany w całym kraju zespół Jamal.  Atrakcją sobotniego koncertu będą niewątpliwie licytacje oryginalnych gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w tym roku są to: koszulki kubki oraz specjalnie dla Mieroszowa przygotowane gadżety od znanych zespołów rockowych m.in Coma, The Sixpounder, Faust Again. Bilet na koncert będzie kosztował 20 złotych. W dniu 8 stycznia 2012 roku Ogólnopolski XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieroszowianie będą świętować w nowym obiekcie sportowym przy ulicy Hożej 4. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.30, a bilet wstępu na Finał kosztować będzie 5 złotych. Tego dnia mieszkańcy będą mogli podziwiać występy zespołów muzycznych, tanecznych. Szczegółowy plan niedzielnego Finału zostanie podany na stronie www.mck.pl oraz na plakatach. Dodatkowych informacji można szukać również na Facebook"owym profilu Mieroszowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top