Największe bankructwo w historii wałbrzyskich spółek?

Największe bankructwo w historii wałbrzyskich spółek?

w Aktualności

Blisko 30, a nie 10 milionów złotych wynosi dług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Około 20 milionów to zobowiązania wobec wierzycieli. Pozostałe 10 milionów złotych to koszty związane z odprawami dla pracowników, wypłatą trzynastek czy pokryciem kosztów różnych świadczeń. Informacje te potwierdził na spotkaniu ze związkowcami, sam prezes Andrzej Kosiór. Z dziennikarzami nie chciał rozmawiać.

Do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości MPK. Z naszych niepotwierdzonych informacji wynika, że zostanie odrzucony, bo zobowiązania przekroczyły majątek spółki. -Prezes tego nie potwierdza. Związkowcom powiedział, że decyzja nie została jeszcze podjęta. – Ile jest warta spółka? – zapytali dziennikarze Andrzeja Kosióra, gdy wychodził ze swojego gabinetu. – Nic nie powiem – odpowiedział i wrócił do sekretariatu. Przed spotkaniem z załogą również nie chciał rozmawiać. Kierowcy zatrudnieni w przedsiębiorstwie szacują, że ich spółka może być warta około 16 mionów złotych. Dług prawie drugie tyle. Co zatem może zrobić sąd? W przypadku jeśli wniosek zostanie przyjęty, do MPK wejdzie syndyk, który rozpocznie wyprzedaż majątku. Wówczas powołana zostanie rada wierzycieli, w skład której wejść chce wałbrzyska Solidarność. – W pierwszej kolejności będziemy walczyć o wypłatę pieniędzy dla pracowników – mówi Radosław Mechliński. – Co będzie jeśli wniosek o upadłość zostanie odrzucony? – Roszczenia kierowane będą do właściciela – odpowiada związkowiec. Jeśli to prawda to będzie to gmina Wałbrzych.

Jak to możliwe, że doszło do takiej sytuacji? Przecież jeszcze tak niedawno Piotr Kruczkowski, były prezydent Wałbrzycha, przyznał nagrodę poprzedniemu prezesowi za dobre wyniki finansowe spółki!. Nie chce się wierzyć, że zarówno rada nadzorcza jak i sam prezydent wiedzieli, że MPK tonie. Można zatem wnioskować, że ktoś ich oszukiwał, a w spółce mogła być prowadzona podwójna księgowość. Ale te wątpliwości najprawdopodobniej będzie chciała wyjaśnić prokuratura.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Noc Świętojańska” pod Dzikowcem

Sprzeciw starostów

Grupa starostów, a wśród nich Krzysztof Kwiatkowski, gospodarz Powiatu Wałbrzyskiego, wystosowała list

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na
Go to Top