Najzdolniejsi uczniowie w regionie

Najzdolniejsi uczniowie w regionie

w Region

Ponad 330  uczniów z dolnośląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  w tym 11 uczniów z II LO ze Świdnicy – otrzymało unijne stypendia przyznane przez Urząd Marszałkowski na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych. Uroczyste wręczenie stypendiów prymusom odbył się podczas gali w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Listy gratulacyjne otrzymało tylko 23 najlepszych stypendystów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Wśród najlepszych znalazła się uczennica II LO w Świdnicy Joanna Kowalska. Wraz z wyróżnionymi uczniami na galę zaproszeni zostali także ich nauczyciele, opiekunowie, którzy wraz z uczniami realizują ich indywidualne ścieżki rozwoju edukacyjnego (również oni otrzymali listy gratulacyjne), dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły, z których wywodzą się stypendyści. Opiekunką wyróżnionej uczennicy jest Agnieszka Grymek. – Uczniowie II LO już trzeci rok korzystają z tego programu. Cieszymy się, że w tym roku 

jest to tak spora grupa 11 osób tylko z naszej szkoły. Po raz pierwszy wręczenie stypendiów odbyło się w tak uroczysty sposób – cieszy się Jacek Iwancz, wicedyrektor II LO. 

 

Lista uczniów, którym przyznano stypendium w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych”.

 

 1. 1. Bieniarz Adriana

 2. 2. Dopart Paulina

 3. 3. Kończak Patryk

 4. 4. Kowalska Joanna

 5. 5. Lemańska Aleksandra

 6. 6. Mikulska Karolina

 7. 7. Paszko Karolina

 8. 8. Piątek Sylwester

 9. 9. Rowicka Joanna

 10. 10. Sip Joanna

 11. 11. Wernecki Maciej

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top