Napad na stację i agresywni kibice

Napad na stację i agresywni kibice

w Region

Napad rabunkowy na pracownika stacji benzynowej w Republice Czeskiej, agresywni kibice podróżujący autokarem, pościg za kierowcą, który uciekł z miejsca kontroli drogowej – tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, w którym uczestniczyli służby mundurowe z Polski i Czech w ramach przygotowań do Euro 2012.

Za pośrednictwem Wspólnej Placówki w Kudowie Słonem natychmiast przekazano informację o zaistniałej sytuacji. To pozwoliło na zidentyfikowanie grupy osób i użycie policyjnych siły wsparcia. Kibice, którzy zamknęli się w autokarze, zostali z niego wyprowadzeni. Policjanci ustalili wśród nich sprawcę rozboju, który przy wysiadaniu z pojazdu podjął nieudaną próbę ucieczki. W tym samym rejonie kierujący samochodem osobowym próbował ominąć zorganizowaną na drodze blokadę. Szybko został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. Okazało się, że był to groźny przestępca poszukiwany listem gończym, a pojazd, którym się poruszał, został skradziony na terenie Austrii. 

To kolejne ćwiczenie służb mundurowych pod kątem przygotowań do EURO 2012r., które jest okazją do weryfikacji zastosowanych procedur w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych, pogłębienia współpracy służb, a także sprawdzenia prawidłowości przepływu informacji. Wszystko po to, aby Ich celem było zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom piłkarskiego turnieju Euro 2012 na trasach dojazdowych do miejsc rozgrywania meczy.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top