Napadł na kioskarza

Napadł na kioskarza

w Aktualności

Policjanci boguszowskiego komisariatu ustalili i zatrzymali po krótkim pościgu 20-letniego mężczyznę podejrzewanego o napad na 73-letniego kioskarza, któremu ukradł przedmioty wartości ponad 1000 złotych. W toku dalszych czynności śledczy udowodnili 20-latkowi, że jest również sprawcą dwukrotnego włamania do sklepu w centrum Boguszowa.

Powód włamań? Aż trudno uwierzyć. Mężczyzna – jak zeznał – chciał zorganizować imprezę urodzinową koleżance. Ponieważ nie miał pieniędzy, zaplanował włamanie do jednego ze sklepów. Ukardł z niego alkohol, papierosy oraz napoje. W toku dalszych czynności śledczy udowodnili 20-latkowi, że jest on sprawcą również dwukrotnego włamania do tego samego sklepu w centrum Boguszowa. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i obszernie wyjaśnił jak do przestępstw dochodziło. Podczas włamań zawsze był pijany. Dwukrotnie włamał się do tego samego sklepu identyczną metodą. Wybierał ten market, bo często w nim kupował i doskonale znał jego rozkład.

Drugie włamanie podyktowane było obietnicą zorganizowania urodzinowej imprezy koleżance. Mężczyzna ten był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Między innymi kilka miesięcy temu został zatrzymany za kradzież z włamaniem. Wówczas pod drzwi mieszkania 20-letniego mężczyzny kilka godzin po zdarzeniu doprowadził służbowy pies tropiący.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top