Narodowe czytanie

Narodowe czytanie

w Kultura

Już po raz trzeci CK-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy włącza się w zainicjowaną przez Prezydenta RP akcję ,,Narodowe Czytanie". Patronat nad głuszyckim czytaniem Trylogii objęła Alicja Ogorzelec Burmistrz Głuszycy. Wzorem roku ubiegłego mieszkańcy spotkają się na czytaniu w Ogrodzie Jordanowskim naprzeciw CK-MBP.

Czytanie Trylogii Sienkiewicza rozpocznie się w sobotę 6 września br. o godz. 10. W akcji wezmą udział zarówno przedstawiciele władz samorządowych (w tym także z Sejmiku Dolnośląskiego), jak i dyrektorzy głuszyckich placówek, przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczniowie szkół oraz wszyscy, którzy zgłosili chęć swojego udziału w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Oprócz czytania fragmentów Trylogii, uczestnicy spotkania będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie nt. życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, ponadto zapoznać się z ciekawostkami z życia pisarza, jak i obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawę nt. Henryka Sienkiewicza. Każdy, kto na Narodowe Czytanie przyniesie egzemplarz książki H. Sienkiewicza, będzie miał okazję podbić go specjalną pieczęcią przysłaną na akcję z Kancelarii Prezydenta RP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top