Naucz się flamenco

w Kultura

Mistrzyni flamenco Pilar Montoya „La Faraona" z dynastii rodu Farruco w Wałbrzychu. Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Flamenco. Hiszpański tydzień rozpocznie się 4 lipca.

Kolebką sztuki flamenco jest Andaluzja, ale jej korzenie sięgają do różnych kultur, które współistniały ze sobą w tym regionie Hiszpanii- kultury arabskiej, żydowskiej, cygańskiej i chrześcijańskiej. Taniec flamenco nie ma ograniczeń wieku ani płci. Jak mówi organizatorka seminarium, Katarzyna Małecka (tancerka, choreograf, tłumacz języka hiszpańskiego), flamenco jest jak oczyszczający płomień, który spala się w naszym wnętrzu i przejawia się na zewnątrz w spojrzeniu, wyrazie twarzy, dynamicznym ruchu dłoni i rytmicznym stepowaniu.

W ramach seminarium, które odbędzie się w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu zapraszamy na warsztaty tańca na trzech poziomach zaawansowania (początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany). Poprowadzi je słynna mistrzyni Flamenco Pilar Montoya „La Faraona" z dynastii rodu Farruco. Natomiast Octavio Lozano Montoya "Espontańo" zaprasza na warsztaty: gitarowe, śpiewu i gry na cajonie (drewnianym instrumencie perkusyjnym). Ponadto odbędzie się kurs języka hiszpańskiego dla początkujących. Zaplanowano także projekcje filmów dokumentalnych o flamenco.- W tym roku sztuka flamenco jest zgłoszona do UNESCO jako światowe dziedzictwo kulturowe, dlatego poprzez seminarium chciałabym podkreślić jej szczególny charakter oraz pokazać jak wspaniała i głęboka jest to sztuka – dodaje Katarzyna Małecka.

Seminarium zakończy 10 lipca w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju uroczysta gala, podczas której uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

Szczegóły na: www.arteflamenco.eu/offers.php

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top