Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę

w Aktualności

Gry logiczne, ciekawe eksponaty oraz osiągnięcia najnowszej technologii mogą pomagać w zdobywaniu wiedzy. ExploraPark w Wałbrzychu sprawia, że królowa nauk – matematyka, staje się ciekawa i przyjemna.

Zamiast wykresów, działań i skomplikowanych obliczeń, zabawa w gry logiczne i eksperymentowanie. Za pomocą ciekawych urządzeń w wałbrzyskim ExploraParku uczy się matematyki w sposób przyjemny dla młodzieży. Z oferty korzystają zarówno szkoły podstawowe, jak i gimnazjaliści, a nawet licealiści. W zorganizowanych lekcjach pomagają doświadczeni nauczyciele, którzy wyjaśniają działanie eksponatów i nakierowują młodzież na poprawne rozwiązanie zadań. Doświadczenia, które oprócz matematyki opierają się również na logice, chemii i fizyce, sprawiają, że uczniowie podchodzą do warsztatów z zaciekawieniem. ExploraPark może być uzupełnieniem szkolnego toku nauczania. Zasady matematyczne podane w przystępny sposób, pomagają zrozumieć je na późniejszym etapie edukacji. Na przykład czym jest prawo Pitagorasa.

Duże zainteresowanie sprawia, że wałbrzyski park nauki i techniki wciąż poszerza swoją ofertę. Oprócz logicznych układanek i prostych złudzeń optycznych, dostępne są w nim również najnowsze osiągnięcia informatyki. Ekrany dotykowe, symulatory oraz aplikacje sterowane ruchami ciała cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów odwiedzających ExploraPark.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top