Nie - dla podwyżek cen wody

Nie – dla podwyżek cen wody

w Aktualności

– Podnoszenie cen mediów jest niemoralne i bezduszne – czytamy w apelu wystosowanym przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. – Wyborcy, którzy oddali na Pana swój głos i powierzyli Panu urząd Prezydenta Miasta obdarzyli Pana zaufaniem i mają prawo oczekiwać, że będzie Pan działał na rzecz poprawy poziomu ich życia, a nie pogrążał ich rodziny w ubóstwie – napisali w dokumencie, który trafił do naszej redakcji. Poniżej pełna jego treść.

Rada Powiatowa OPZZ w Wałbrzychu działając w interesie mieszkańców Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego zwraca się do Pana z apelem o podjęcie działań zmierzających do utrzymania cen wody i odprowadzania ścieków na dotychczasowym poziomie. Sytuacja gospodarcza w naszym regionie jest niezwykle trudna, wiele osób nie posiada stałego zatrudnienia, równie duża grupa osób jest zagrożona utratą pracy. W takiej sytuacji podnoszenie cen mediów jest niemoralne i bezduszne. Przewidywane podwyżki będą odczuwalne nie tylko przez osoby fizyczne, ale także przez firmy działające na terenie Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego, które w odpowiedzi na wzrost kosztów produkcji będą zmuszone zredukować liczbę zatrudnionych pracowników lub dążyć do obniżenia ich wynagrodzenia za pracę. Jako Prezydent Miasta posiada Pan większość udziałów w Wałbrzyskim Związku Wodociągów i Kanalizacji, tym samym jest Pan odpowiedzialny za przygotowanie takiej kalkulacji cen wody i ścieków komunalnych, która będzie uwzględniała dobro wspólne mieszkańców oraz rzeczywistą sytuację ekonomiczną, w której się znajdują.

Prosimy, żeby nie dopuścił Pan do tego, aby zgodnie z zapowiedziami ceny wody wzrosły o 11%, a ceny za ścieki komunalne wzrosły o kolejnych kilka procent. Przygotowana strategia cenowa koncentruje się wyłącznie na interesie WZWiK oraz WPWiK – apelujemy więc do Pana o uwzględnienie sytuacji materialnej rodzin z naszego regionu, w którym bezrobocie przekracza 35%. Wyborcy, którzy oddali na Pana swój głos i powierzyli Panu urząd Prezydenta Miasta obdarzyli Pana zaufaniem i mają prawo oczekiwać, ze będzie Pan działał na rzecz poprawy poziomu ich życia, a nie pogrążał ich rodziny w ubóstwie. Rozumiemy, że WZWiK i WPWiK szukają oszczędności i pieniędzy na swoje wydatki, jednak zamiast obciążać wyższymi opłatami mieszkańców i przedsiębiorców działających w Wałbrzychu sugerujemy, aby podmioty te odstąpiły od wypłaty samorządowcom diet za pracę w związkach komunalnych, co zresztą stanowi działanie niezgodne z prawem, a jest praktykowane w Wałbrzychu (odsyłamy od wyroków Wojewódzkich Sądów Administracyjnych oraz opinii Wydziałów Nadzoru Prawnego Urzędów Wojewódzkich). Tym samym WZWiK i WPWiK będą respektowały prawi i będą mogły odciążyć finansowo odbiorców swoich usług.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top