Nie ma czasu na nudę

w Czarny Bór

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na  nudę. Zajęcia kreatywne, wycieczki, kino, warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich, a nawet zakładanie mini ogródków, to tylko niektóre z  atrakcji  przygotowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury na czas letniego wypoczynku.

 Od początku lipca w Centrum Kultury oraz we wszystkich świetlicach wiejskich, codziennie odbywają się ciekawe zajęcia. Dla młodych amatorów dobrej zabawy przygotowano cztery tygodniowe bloki zajęć, każdy blok pod inną nazwą i z innymi atrakcjami („ZOObaczymy co zrobimy”, „Łowcy marzeń”, „Budzimy w sobie Wikinga”i „Między Nami Indianami”). Wakacyjne atrakcje w B+CK rozpoczęły się od zabaw inspirowanych regionalną fauną i florą, a ich zwieńczeniem była wizyta w ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Tradycyjnie już podczas czarnoborskich wakacji nie zabrakło warsztatów kulinarnych tym razem prowadzonych wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich. Warsztaty te są częścią projektu „Z kamerą w kuchni i w ogródku czyli Międzypokoleniowe Warsztaty z KGW” i  są doskonałą okazją do integracji i międzypokoleniowej wymiany doświadczeń. Na pierwszy ogień, albo na grill (jak kto woli) poszły drobiowe szaszłyki. Było samodzielnie, zabawowo i pysznie, a uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnych warsztatów, podczas których serwować będą najpyszniejsze na świecie, czarnoborskie pierogi.

Tak minął pierwszy tydzień wakacji, ale przed młodymi mieszkańcami gminy Czarny Bór kolejne trzy wypełnione atrakcjami, kreatywnymi warsztatami i wspólnym gotowaniem. W planach także ciekawie zapowiadające się wycieczki (Park Rozrywki „Legendia” w Chorzowie, Karkonoski Park Ducha Gór „Gigantei” w Piechowicach, czy Indiańska Wioska w Janiszowie) które na pewno sprawią, że wakacje będą niezapomnianą, wspaniałą przygodą.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top