Nie zabił się przez film

Nie zabił się przez film

w Region

Prokurator Rejonowy w Świdnicy umorzył śledztwo prowadzone w sprawie samobójczej śmierci przez powieszenie 21-letniego mieszkańca Strzegomia, do której doszło w dniu 25.01.2010r. – wobec braku znamion czynu zabronionego.

O sprawie mówiła cała Polska. Afera wybuchła, gdy w internecie pojawił się film, w którym niepełnoletnia opowiada o stosunku z 21-letnim kolegą, który po emisji materiału targnął się na swoje życie. Ustalenia śledztwa pozwoliły na przyjęcie, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniło się żadne przestępcze zachowanie osób trzecich.  Z zebranych w sprawie dowodów nie wynika również, aby bezpośredni wpływ na targnięcie się przez pokrzywdzonego na własne życie, miał fakt zamieszczenie w Internecie filmu nagranego przy użyciu telefonu komórkowego o treści wulgarnej i erotycznej, wskazującego na próbę odbycia przez niego stosunku seksualnego z małoletnią koleżanką.

Świdnicka prokuratura podejmowała również działania zmierzające do ustalenia numeru IP komputera, z którego przedmiotowy film był transferowany do sieci, w tym do portalu youtube.pl. Z uwagi jednakże na fakt, iż serwery administratora umieszczone są na terenie USA do chwili obecnej nie ustalono osoby, która film zamieściła w sieci.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top