(Nie)legalne przewozy?

(Nie)legalne przewozy?

w Aktualności

Od poniedziałku, 1 września ruszą regularne połączenia pomiędzy Wałbrzychem i Głuszycą. Z opinii, którymi dysponuje Beata Żołnieruk, prowadząca działalność gospodarczą na tej trasie wynika jednak, że uchwała może naruszać prawo.

To kolejne tego typu porozumienie, zawarte pomiędzy Wałbrzychem i gminą powiatu wałbrzyskiego. Wcześniej zawarto podobne z Boguszowem-Gorce oraz z Jedliną-Zdrój i Mieroszowem. – Jest to efekt wspólnej polityki prowadzone w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej, która tworzy spójną, nowoczesną sieć komunikacji miejskiej między gminami – mówił Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha podczas podpisywania porozumienia z burmistrz Głuszycy Alicją Ogorzelec. Na tej linii kursować będzie autobus linii nr 5. Będzie to przedłużona trasa z Wałbrzycha przez Jedlinę Zdrój aż do Głuszycy Górnej. – Podjęcie tej decyzji ze strony radnych nie było łatwe. Odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne z mieszkańcami. Rozkład jazdy dostosowaliśmy dla młodzieży szkolnej dojeżdżającej do wałbrzyskich szkół. Nie bez znaczenia była również możliwość przewozu osób niepełnosprawnych, które dzięki nowoczesnym autobusom będą miały łatwiejszy dostęp do komunikacji. Ceny biletów to kolejna korzyść dla naszych mieszkańców – mówiła Alicja Ogorzelec, burmistrz Głuszycy. Za kursy autobusu Głuszyca będzie płaciła 4700 zł miesięcznie.

Tymczasem jak wynika z opinii kancelarii radców prawnych, którą dysponuje Beata Żołnieruk wynika, iż „ przewóz osób na liniach komunikacji objętych zakresem porozumienia pomiędzy gminami Głuszycą a Wałbrzychem stanowi przewóz o charakterze użyteczności publicznej, realizowany na „zlecenie" właściwego organizatora publicznego transportu zbiorowego w celu zaspokojenia potrzeb przewozowych mieszkańców tego obszaru w sytuacji której w/w przewozy są przewozami komercyjnymi". Zdaniem prawników Beaty Żołnieruk umowa narusza prawo dlatego już zapowiedzieli skargę do sądu.

(red)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top