Nieletni zatrzymany za kradzieże i włamania

Nieletni zatrzymany za kradzieże i włamania

w Region

Sąd dla nieletnich zdecyduje o dalszym losie 15 – latka, zatrzymanego przez policjantów z Lądka Zdroju. Funkcjonariusze udowodnili mu co najmniej 7 czynów karalnych. Nieletni kradł i włamywał się. Jego łupem padały pieniądze i telefony komórkowe.

Przed sądem rodzinnym stanie 15 – letni mieszkaniec Lądka Zdroju. Policjanci udowodnili, że nieletni dopuścił się 5 kradzieży i 2 włamań. Nastolatek wykorzystywał nieuwagę okolicznych mieszkańców i kradł torebki, telefony oraz pieniądze. Uzyskane w ten sposób pieniądze, chłopiec przeznaczał między innymi na alkohol i papierosy.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności w tej sprawie, odzyskali część skradzionych rzeczy i przekazali właścicielom. Sąd rodzinny, wcześniej stosował już wobec 15 – latka środki wychowawcze za podobne przestępstwa. Nastolatek notorycznie ucieka z domu rodzinnego bądź ośrodków wychowawczych, w których był umieszczany. Obecnie przebywa on w schronisku młodzieżowym. Teraz o jego dalszym losie ponownie zdecyduje sąd dla nieletnich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top