Nietrzeźwa matka z 2 promilami

w Region

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę, która w takim stanie sprawowała opiekę nad 5-miesięcznym dzieckiem. Funkcjonariusze zostali wezwani, gdy kuratorka sądowa miała problemy z pijaną kobietą. Dziecko ze względu na stan zdrowia i niewłaściwą opiekę wymagało umieszczenia w placówce opiekuńczej. Badanie wykazało u matki dziecka 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do pomocy kuratorce sadowej, która miała problemy z pijaną matką 5-miesięcznego chorego dziecka. Nietrzeźwa matka nie chciała oddać dziecka, stawiała opór używając słów wulgarnych pod adresem kuratora i policjantów.

Problemy zaczęły się kiedy pani kurator poinformowała 24-letnią kamiennogórzankę, że z racji niewłaściwej opieki jej córeczka tymczasowo zostanie przewieziona do Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze. Dziecko było chore na zapalenie płuc.

Wezwani policjanci byli zmuszeni do obezwładnienia agresywnej matki. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa mama trafiła do policyjnego aresztu. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało dziecko do szpitala w Kamiennej Górze.

Młoda kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego. Tego rodzaju przestępstwo zagrożone jestkara do roku pozbawienia wolności. Obecnie wyjaśniane są okoliczności sprawowania opieki na dzieckiem przez kobietę, będąc w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top